۱۶۰۰ پاکبان با تلاش شبانه روزی ریزگردها را از چهره شهر زدودند

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز عنوان کرد: ۱۶۰۰ نیروی پاکبان به صورت شبانه روزی چهره شهر را از وجود ریزگردها زدودند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس خوشبخت مدت زمان لازم برای شستشو و پاکسازی کامل سطح شهر از گرد و غبار را یک هفته دانست و گفت: همزمان با کاهش سطح شاخص آلودگی 1600 نیروی پاکبان اقدام به شستشوی خیابان ها و معابر، جدول ها، تک لبه ها و همچنین شستشوی درختان و باغچه ها کردند.
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز با بیان اینکه ورود ریزگردها به استان فارس و بارندگی همراه با گل و لای، موجب شده بود که تمام سطح شهر و تابلوهای راهنمای شهری با غبار پوشانده و اطلاعات موجود بر تابلوها برای شهروندان ناخوانا شود، افزود: در این راستا سازمان مدیریت پسماند به صورت شبانه روزی نسبت به پاکسازی و شستشوی المان ها، تابلوهای راهنمایی و رانندگی و چراغ های راهنمایی سطح شیراز اقدام کرد.
همچنین یادآور می شود که شهروندان در هنگام وقوع پدیده گرد و غبار، غبار موجود در حیاط منزل مسکونی و خودروهای خود را با دستمال یا به وسیله جاروبروقی پاکسازی و سپس نسبت به شستشو با آب اقدام کنند تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، میزان آلودگی کمتری وارد محیط شهر شود.


۱۳۹۷/۰۲/۲۶
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۰۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز