معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز:

اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس، شعبه ویژه شهرداری راه اندازی می کند

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز عنوان کرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان فارس شعبه ویژه شهرداری شیراز را راه اندازی می کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر اسدی راه اندازی شعبه ویژه شهرداری شیراز در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان فارس را زمینه ساز تسهیل و تسریع در تحصیل اسناد مالکیتی و تعیین تکلیف اراضی و املاک فاقد سند دانست.
وی با بیان اینکه راه اندازی شعبه ویژه می تواند موجب اصلاح فرایندها و تکمیل روند مستندسازی املاک و اسناد شود، افزود: این شعبه می تواند ضمن بررسی مطالبات شهرداری از محل آراء کمیسیون های مختلف، زمینه افزایش درآمدهای پایدار شهرداری شیراز را فراهم کند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به لزوم ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر ایستگاه های مخابراتی موسوم به آر تی کی و تامین بستر لازم برای دسترسی آسان و بدون محدودیت به دیتای سایت های ایستگاهی گفت: پیشتازی فارس دربرخورداری از استقرار ایستگاه های آر تی کی، بستر مناسبی را برای به روزرسانی و تکمیل بانک اطلاعات املاک در اختیار مدیریت شهری شیراز قرار داده است.
دکتر اسدی با اثربخش خواندن صدور اسناد تک برگی کاداستر در رونق سرمایه گذاری و جلوگیری از دست اندازی های غیرقانونی، خاطرنشان کرد: با توجه به اهداف توسعه پایدار برنامه ششم توسعه، لزوم تامین امنیت اسناد هویتی و مالکیتی و حذف فرآیندهای زائد و شفاف سازی امور، صدور اسناد تک برگی کاداستر توانسته به عنوان ابزاری مهم، مدیریت شهری را در جهت تحقق اهداف خود یاری کند.
وی به کاهش سهم 8 درصدی درآمدهای حاصل از صدور اسناد مالکیتی کاداستر اشاره و تصریح کرد: انتظار داریم این موضوع با اهتمام اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس پیگیری و موانع موجود برطرف شوند.
 


۱۳۹۷/۰۲/۲۶
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۲۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز