با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز

قیمت بلیت مترو افزایش یافت

با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی عصر دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، قیمت بلیت مترو در این کلانشهر افزایش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، براساس مصوبه‌ شورای شهر هزینه یک بار سفر با قطار شهری شیراز برای کسانی که از کارت بلیت استفاده می کنند از 500 تومان به 700 تومان و برای شهروندانی که از «توکن» (جایگزین پول نقد) استفاده می کنند، از 600 تومان به هزار تومان افزایش یافت. طبق این مصوبه، شهروندان می توانند از ایستگاه میدان احسان تا ایستگاه میدان الله را با پرداخت 700 تومان (پرداخت الکترونیک) یا هزار تومان (پرداخت نقدی) طی کنند.
طبق قانون یک سوم هزینه های به بهره برداری رسیدن خطوط مترو از سوی دولت، یک سوم از سوی شهرداری و یک سوم نیز از طریق درآمد مترو تامین می شود.
هزینه بلیت مترو در شیراز طی سه سال گذشته ثابت بوده و تغییری نکرده است، در صورتیکه هزینه های مترو به صورت عمومی از درآمد آن بیشتر است. قیمت تمام شده هر بلیت برای شهرداری 4 هزار تومان و افزایش نرخ بلیت مترو تنها جایگزین بخشی از هزینه های بهره برداری مترو شیراز است. افزایش مسافت حرکت مترو و ترویج استفاده از روش پرداخت الکترونیک توسط شهروندان از جمله دلایل افزایش قیمت کارت بلیت مترو می باشد. این مصوبه شورای شهر بعد از تایید فرمانداری شیراز قابل اجرا خواهد بود.
بر اساس این گزارش هم اکنون خط یک مترو شیراز به طول 24.5 کیلومتر با 16 ایستگاه بعد از تهران طولانی‌ترین خط متروی کشور محسوب می‌شود که غرب این کلانشهر را از ایستگاه «میدان احسان» به شرق آن تا ایستگاه «میدان الله» متصل می کند.
 


۱۳۹۷/۰۲/۲۵
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۲۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز