با سفر شهردار به چین

شیراز و نانجینگ خواهر خوانده می شوند

شهردار شیراز برای امضای پیمان خواهرخواندگی میان دو شهر شیراز و نانجینگ، عازم چین شد.


مهندس اسکندرپور در این سفر با شهردار نانجینگ و مسئولینی در حوزه های گردشگری، فرهنگی و دانشگاهی دیدار و در خصوص گسترش روابط در این زمینه ها گفتگو خواهد کرد.
وی همچنین ضمن بازدید از شرکت واگن سازی پوژن،‌ با رویکرد افزایش همکاری، با مسئولین این شرکت دیدار می کند. شرکت پوژن در حال حاضر در زمینه ساخت و تأمین واگن های قطار شهری با کشور ایران و شهرداری شیراز همکاری دارد.
براساس این گزارش شهر نانجینگ با بیش از 8 میلیون نفر جمعیت، یکی از چهار پایتخت باستانی چین می باشد که طی دوره های مختلف نیز پایتخت این کشور بوده است. نانجینگ که در مشابهت با شیراز، یک شهر گردشگری، فرهنگی و تاریخی محسوب می شود، یکی از سه مرکز برتر علمی- تحقیقاتی چین به ویژه در زمینه علوم شیمیایی است. این شهر در سال 2008 جایزه افتخاری برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد همچنین جایزه شهر متمدن چین را دریافت کرده است.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تمایل نامه خواهر خواندگی شیراز و نانجینگ پیش تر در سال 96 به امضا رسیده بود.
شیراز تا کنون با شهرهای دوشنبه (پایتخت تاجیکستان)، نیکوزیا (پایتخت قبرس)، چونگ چینگ کشور چین، وایمار آلمان (پایتخت فرهنگی ارپا در سال ۱۹۹۹) و پچ مجارستان (پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۰) پیمان خواهرخواندگی بسته است.
 


۱۳۹۷/۰۲/۲۴
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۲۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز