دبیرخانه نخستین سوگواره ملی عکس راه دل برگزار می کند

نشست های تخصصی عکاسی با موضوع فرهنگ عاشورا و اربعین

دبیرخانه نخستین سوگواره ملی عکس راه دل با هدف گسترش فرهنگ غنی عاشورایی و اربعینی در حوزه هنر و رسانه نشست های تخصصی عکاسی برگزار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، اولین نشست این سوگواره تخصصی، روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور، با موضوع اصول اولیه در عکاسی مستند، روایتگری در عکاسی مستند و مستند اجتماعی، عکاسی مستند آیینی در ایام عاشورا و اربعین حسینی همراه با بررسی آثار، تک عکس‌ها و روایت‌های «امیر حسامی‌نژاد» از عکاسی مستند در سفرهای اربعین برگزار می شود. «سعید گودرزی»، مسئول هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج هنرمندان فارس و عضو هیئت علمی دانشگاه، عضو انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران پیش از برگزاری نشست، سخنرانی خواهد داشت.
دومین نشست روز چهارشنبه ۲۴ شهریور با موضوع از ایده تا اجرا در عکاسی مستند، چالش‌های عکاسی مستند، تقویت محتوایی آثار عکاسی مستند، به همراه بررسی عکس‌ها و آثار آیینی «مجتبی حیدری» عکاس فعال حوزه عاشورایی و اربعین حسینی با مجموعه عکس های وی در کربلا و ایران برگزار می شود و دکتر«مرتضی جعفری»، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین عضو شورای پژوهشی دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد شیراز پیش از برگزاری وبینار در خصوص فرهنگ عاشورا و اربعین در ادبیات سخنرانی خواهد داشت.
سومین نشست نیز روز پنجشنبه ۲۵ شهریور با موضوع سوژه یابی و مجموعه سازی در عکاسی، عکس به مثابه رسانه، بررسی جایگاه هنر عکاسی به عنوان یک رسانه و تاثیر هنر عکاسی به عنوان یک رسانه به ویژه در حوزه فرهنگ عاشورایی و اربعین با حضور «محمد صادق حیدری» برگزار می شود و «مجید میکائیلی»، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان فارس پیش از آن سخنرانی می کند.
حضور در این نشست ها که از ساعت 19:30 تا 21:30 به صورت مجازی برگزار می شود، برای عموم آزاد و رایگان است و علاقمندان می‌توانند از طریق نصب نرم افزار adobe connect در نشست ها شرکت کنند. همچنین به افرادی که در سه جلسه نشست تخصصی، به طور کامل حضور داشته باشند، گواهینامه معتبر ارائه می‌شود.
این نشست‌ها به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و سازمان بسیج هنرمندان فارس و با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حوزه هنری انقلاب اسلامی استان، سازمان بسیج رسانه فارس، شورای اسلامی شهر شیراز و ۲ آژانس عکس «دوربین دات نت» و «سو» برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، «امیر حسامی‌نژاد» عضو انجمن عکاسان ایران و مؤلف کتب مختلف عکس در حوزه اهل بیت (ع) و فرهنگ عاشورایی و اربعین حسینی، دبیر و داور جشنواره‌های مختلف عکاسی ملی و بین‌المللی و برگزیده جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی عکس و مدرس عکاسی است. «مجتبی حیدری» عکاس فعال حوزه عاشورا و اربعین حسینی با بیش از ۱۰ نمایشگاه ملی و مجموعه عکس با موضوع عاشورا و اربعین حسینی، مدیر گروه مستقل عکاسان جهادی «وارثین»، مدیر و موسس آژانس عکس مستند «سو»، داور و دبیر جشنواره‌های مختلف عکس و برگزیده جشنواره های مختلف عکس و «محمد صادق حیدری» استاد دانشگاه و دانشجوی دکتری مدیریت رسانه، دبیر تخصصی سرویس عکس رسانه‌های مختلف کشوری از جمله خبرگزاری فارس، مهر،‌ دانشجو و سایر رسانه‌های ملی، عکاس سابقه حوزه عاشورا و اربعین حسینی، چندین عنوان نمایشگاه انفرادی و داوری جشنواره‌های ملی عکس بوده است.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها