​در کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز مطرح شد

لزوم تدوین مصوبات تشویقی جهت رونق گردشگری

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز برلزوم تدوین مصوبات تشویقی در جهت رونق گردشگری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، نشست کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با موضوع تعامل و هم اندیشی با صنوف، اتحادیه‌ها و فعالان بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.
در اولین جلسه هم اندیشی صنوف، اتحادیه‌ها و فعالان بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجموع بالغ بر ۳۰ طرح و پیشنهاد موثر و کاربردی در زمینه‌های مختلف به دست آمد و مقرر شد در جلسات بعد مورد بررسی بیشتر قرار بگیرند.
رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تأکید بر لزوم مشارکت همه ارگان‌های دولتی، شورا، شهرداری و بخش خصوصی در جهت حل مسائل مربوط به حوزه شهری، هدف از برگزاری این جلسه را همفکری، اخذ پیشنهادات، نظرات، پیگیری مطالبات و در نهایت ارتقا و توسعه گردشگری شهر شیراز دانست.
به گفته محمد فرخ زاده عمده مسائل فعالان حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شامل تسریع در فرآیند صدور مجوز‌های مربوطه، توجه ویژه به بافت تاریخی و فرهنگی، توجه به موضوع گردشگری مذهبی اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع)، طراحی و ساخت المان‌های مرتبط با صنایع دستی و هنر‌های مکتب شیراز، نامگذاری بعضی از خیابان‌ها و میادین به نام صنایع دستی، تعریف و طراحی مسیر‌های گردشگری، برگزاری رویداد‌های جاذب گردشگر، تدوین مصوبات تشویقی جهت رونق زیرساخت‌های گردشگری، ساماندهی تابلو‌های راهنما، ارتقا و توسعه خدمات شهری اطراف اماکن گردشگری است.
فرخ زاده ضمن تشکر از دغدغه مندی اعضای کمیسیون و روسای صنوف، اتحادیه‌ها و فعالان بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر لزوم و اهمیت تکرار این جلسات و پیگیری موارد مطرح شده تأکید کرد.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها