​رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز:

نقشه رفع آسیب‌های اجتماعی تهیه شود

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز از ارائه راهکار‌هایی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با توجه به ارتقاء سلامت در جامعه خبر داد و خواستار تهیه نقشه رفع آسیب‌های اجتماعی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مسعود زارعی در نشست با مدیران اداره پیشگیری و آسیب‌های اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره به نقش موثر و سازنده فرهنگسازی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: در پی رسالت و مسئولیت اجتماعی اداره پیشگیری و آسیب‌های اجتماعی، پرسنل باید تمام تلاش خود را در راستای آموزش و فرهنگ سازی و ارائه خدمات مطلوب در شهر و به شهروندان بکار بگیرند.
وی با تاکید بر اینکه موفقیت در اجرای طرح‌های مختلف با ایجاد حس مسئولیت در تمامی دستگاه‌ها میسر می‌شود، تصریح کرد: ما باید به دنبال نقشه راهی در جهت رفع آسیب‌های اجتماعی باشیم و در این زمینه ضمن بهره مندی از برنامه دستگاه‌های مختلف از تحقیقات علمی جهت رفع این مشکل، مجموعه‌ای در هم تنیده ایجاد کنیم تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به جایگاه مذهبی، تاریخی و فرهنگی شهر شیراز و حضور زائرین و گردشگران در شهر تاکید کرد: شهرداری طرحی با موضوع ساماندهی معتادان متجاهر به ویژه با زخم باز را بررسی و به کمیسیون ارائه دهد.
رییس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری ضمن ارائه گزارش و اقدامات صورت گرفته در مجموعه، عنوان کرد: همکاری خالصانه نیرو‌های این اداره در فرآیند کار قابل تقدیر بوده و پیگیری حل مسائل حقوقی و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان مستلزم حمایت است.
یوسف آفرینی کمبود امکانات در زیر ساخت‌های مجموعه را در راستای اجرای هر چه بهتر خدمات رسانی مطرح و تصریح کرد: با توجه به گستره شهر شیراز، تامین و بهسازی امکانات باعث ارائه کیفی در خدمات دهی به شهروندان و ایجاد امنیت و ارتقاء سلامت جامعه می‌شود.
در پایان نیز مقرر شد با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما، شهرداری به منظور ساماندهی و حفظ سلامت و جان افراد بی سر پناه و معتادین متجاهر، مکان‌هایی را به عنوان گرم خانه در نظر گرفته و گزارش را به کمیسیون ارائه دهد.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها