مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز اعلام کرد؛

۲۰ درصد کاهش عوارض با پرداخت نقدی عوارض ساختمانی، شغلی و بهای خدمات تا هفتم مهرماه

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد گفت: با ابلاغ مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر اجرای طرح پلکانی کاهش عوارض به پرداخت کنندگان نقدی عوارض ساختمانی و شغلی و بهای خدمات از سوی شهردار شیراز، مؤدیانی که نسبت به پرداخت نقدی عوارض خود تا هفتم مهرماه سال جاری اقدام کنند، مشمول ۲۰ درصد کاهش عوارض خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، امید گشتاسبی اظهار کرد: با ابلاغ مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر اجرای طرح پلکانی کاهش عوارض به پرداخت کنندگان نقدی عوارض ساختمانی و شغلی و بهای خدمات از سوی شهردار شیراز، مؤدیانی که نسبت به پرداخت نقدی عوارض خود تا هفتم مهرماه سال جاری اقدام کنند، مشمول ۲۰ درصد کاهش عوارض خواهند شد.

او در ادامه افزود: مهلت بهره‌مندی از کاهش ۲۰ درصدی تخفیف عوارض از هشتم شهریورماه تا پایان هفتم مهرماه سال جاری می باشد، این تخفیفات تنها شامل آن دسته از مؤدیانی است که عوارض خود را به صورت نقدی و یک جا پرداخت کنند که تا پایان سال به صورت پلکانی کاهش پیدا می کند.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز همچنین بیانکرد: مودیانی که در این دوره اقدام به پرداخت حداقل ۷۰ درصد عوارض خود کنند از ۱۲ درصد تخفیف این دوره و چنانچه حداقل ۵۰ درصد عوارض خود را پرداخت کنند تنها می توانند از ۸ درصد تخفیف این دوره استفاده کنند، و خاطر نشان کرد: این اقدام تنها در راستای اتخاذ سیاست‌های حمایتی و تشویقی جهت ترغیب شهروندان به پرداخت عوارض سالانه خود و تأمین نقدینگی شهرداری شیراز و بطبع ارائه خدمات مطلوب به شهروندان صورت گرفته است.

گشتاسبی مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض و بهای خدمات را عامل افزایش راندمان خدمات شهری دانست و اضافه کرد: پرداخت به هنگام عوارض، علاوه بر ایجاد خدمات پویا و پایدار، مسیر دستیابی کلانشهر شیراز به شاخصه‌های توسعه‌ را هموار ساخته و روند گسترش زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی و خدمات شهری را سرعت می‌بخشد.

او در پایان گفت: شهروندان می توانند جهت پرداخت عوارض نوسازی ملک خود هم از طریق مناطق یازده‌گانه شهرداری و هم از طریق سامانه خدمات اینترنتی یکپارچه شهرسازی شهرداری شیراز eshahr.shiraz.ir و یا از طریق درگاه خدمات هوشمند سرو شیراز به نشانیsarv.shiraz.ir اقدام کنند.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنیدپل های ارتباطی
نشانی : شیراز، خیابان شهید پیشرو، خیابان راهنمایی، ساختمان شهرداری، طبقه 7 غربی، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
تلفن: 02 - 33239700 - 071
دورنما:     33239738 - 071
ایمیل:     news@eshiraz.ir
لینک های مرتبط