در یازدهمین گام از جهش عمرانی شهر:

جهش آسفالت در شیراز آغاز شد

یازدهمین گام از جهش عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال در شهر شیراز آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، یازدهمین گام از جهش عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال در شهر شیراز آغاز شد.

در این آیین که با حضور شهردار شیراز، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران مجموعه مدیریت شهری برگزار شد، شهردار شیراز با اشاره به اینکه این گام بر اساس نیازسنجی‌های اساسی شهر و بنا به درخواست شهروندان اجرا می‌شود، گفت: با کارشناسی‌های انجام شده توسط متخصصان شهرداری، تمام معابر خاکی و با عرض کم، خیابان‌هایی که نیاز به آسفالت جدید یا تراش و ترمیم داشتند، استخراج شدند که در یک برنامه زمان‌‌بندی، از مرداد ماه سال جاری تا تیر ماه سال ۱۴۰۳ عملیات آسفالت آنها اجرا می‌شود.

محمدحسن اسدی در ادامه اظهار کرد: اعتباری که برای این مرحله عمرانی شهر در نظر گرفته شده، ۱۲ هزار میلیارد ریال است و طبق برنامه ۷۰۰ هزار تن آسفالت در مساحتی به میزان ۶ میلیون متر مربع از معابر و خیابان‌های شهر اجرا خواهد شد.

افزایش ۱۰۰۰درصدی قیمت آسفالت طی ۲ سال گذشته 

او با اشاره به این نکته که قیمت آسفالت طی دو سال گذشته، ۱۰۰۰ درصد افزایش بها داشته است، گفت: تلاش مجموعه مدیریت شهری بر این است که به جهت مهندسی ارزش، معابری آسفالت شوند که ساخت حداقل ۷۰ درصد منازل شکل گرفته یا پروانه ساخت آن صادر شده و حفاری سایر دستگاه‌های خدمات رسان انجام شده باشد تا کار بهینه‌ای صورت بگیرد.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز متخصصین بسیار خوبی در حوزه آسفالت در مجموعه شهرداری و سازمان عمران مشغول به فعالیت هستند.

اسدی با اشاره به ظرفیت اجرایی شهرداری شیراز اظهار کرد: در حال حاضر مجموعه مدیریت شهری دارای ۲ کارخانه شن و ماسه و ۲ کارخانه تولید آسفالت است، اما مهم‌ترین مشکل پیش رو، بحث تأمین قیر است که باید بهای آن به صورت نقدی پرداخت شود.

بهره‌برداری از ۱۰هزار میلیارد تومان پروژه تا پایان سال جاری

او در ادامه اظهار کرد: در ماه آینده، همزمان با هفته دولت، پروژه‌هایی به ارزش حداقل ۲ هزار میلیارد تومان را به بهره‌برداری خواهیم رساند و تا پایان سال نیز این میزان به حداقل ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

خدمات آسفالت گران است

اسدی با بیان اینکه خدمات آسفالت یک خدمات گران هست، تصریح کرد: شهرداری از محل عوارض شهروندان و بخش عمده‌ای هم از سایر درآمدها در این حوزه هزینه می‌‌کند.

رضایمندی ملاک برنامه‌های آینده شورا و شهرداری شیراز است
 

سید ابراهیم حسینی رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در آغاز عملیات جهش آسفالت با اعتبار ۱۲هزارمیلیارد ریال با مساحت ۶میلیون مترمربع گفت: شورای ششم و شهرداری طی دو سال گذشته برنامه‌های خوب و مناسبی را رقم زده است و اکنون آثار این خدمت از امروز برای شهروندان قابل رویت و مشاهده است.

او با اشاره به اینکه جهش آسفالت می‌تواند سرآغاز جهش و افزایش رضایمندی مردم از خدمات پارلمان شهری و شهرداری باشد، تاکید کرد: در نیمه دوم سال جاری و سال ۱۴۰۲ شاهد ظهور و بروز برنامه‌های شورای ششم و مدیریت شهری در سال دوم شورا خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تشکر از زحمت‌های شهرداری و کارکنان زحمتکش این نهاد خدمات‌رسان و مردمی اظهار امیدواری کرد: آینده خوبی همراه با رضایتمندی را برای مردم کلان‌شهر شیراز نوید می‌دهیم.

 این مقام ارشد شورای ششم با تبریک روز خبرنگار در ۱۷ مردادماه عنوان کرد: از نظر مجموعه شورا و شهرداری و همه دستگاه‌های نظارتی و خدماتی غالب جامعه مردم، نخبگان و اصحاب رسانه همگی یک مجموعه هستیم که با همفکری اهداف را برای ساختن شهری سالم دنبال کنیم.

 حسینی ضمن بهره‌مندی و استفاده از نقطه‌نظر افراد جامعه در برنامه‌ریزی و مدیریت شورا و شهرداری تصریح کرد: اصحاب رسانه می‌توانند با اطلاع‌رسانی اقدامات ارزشمند شهرداری و شورا به مردم امید، نشاط و اطمینان را تزریق کنند.

 او در پایان گفت: همه ما در برابر ایجاد فضای امید و پر نشاط مسئول هستیم و اصحاب رسانه در این مسیر بیشترین کمک را می توانند به مجموعه مدیریت شهری و شورا داشته باشند.

جهش عمرانی شهرداری؛ اجرای سیاست‌گذاری شورا مبنی‌بر توزیع متوازن خدمات شهری و عمرانی در سطح شهر

 افسانه خواست‌خدایی عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی‌ شهر و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک در آغاز یازدهمین گام عملیات جهش آسفالت با اعتبار ۱۲هزارمیلیارد ریال با مساحت ۶میلیون متر مربع در سطح معابر مناطق ده گانه شهرداری شیراز گفت: منطقه ۷ یکی از مناطق کم‌برخوردار شهرداری شیراز است که در تلاش هستیم با سیاست‌گذاری در شورای شهر و رویکرد توزیع متوازن خدمات شهری و عمرانی و فرهنگی در سطح مناطق مختلف شهرداری اقدامات انجام شود.

 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: در جهش آسفالت تمام مناطق یازده گانه مدنظر قرار دارند اما با توجه به رویکرد و سیاست کلی توزیع عادلانه پروژه‌ها در کمیسیون عمران شورا از سال گذشته، برخی از مناطق شهرداری از جمله ۹، ۷، ۵، ۲ و ۳ در اولویت جهش آسفالت‌ با توجه سطح کوچه‌های خاکی قرار دارند.

خواست‌خدایی با اشاره به سطح ۶ میلیون مترمربع توزیع آسفالت‌ در سطح مناطق با اعتبار ۱۲ هزار میلیارد ریال در یازدهمین گام جهش عمرانی شهرداری شیراز گفت: در گام یازدهم به دنبال توزیع متوازن آسفالت در سطح معابر خاکی و فرسوده هستیم.

به گفته عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز؛ این جهش بستری را فراهم خواهد کرد تا شهرداری بتواند خدمات و سیاست گذاری‌هایی که ملاک عمل شورای اسلامی شهر شیراز است به شکل متوازن اجرایی کند.

خواست‌خدایی گفت: پروژه‌های جهش و انقلاب عمرانی از سال گذشته در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل کلید خورده است و بی شک با اجرای صحیح سیاست های شورا توسط شهرداری شاهد تحولات خوبی برای شهر و شهروندان خواهیم بود.

جهش آسفالت به‌دنبال رفع محرومیت و پاسخگویی به نیاز شهروندان شیراز است

سیده مریم حسینی عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر و سخنگوی شورا در آغاز عملیات جهش آسفالت با اعتبار ۱۲هزار میلیارد ریال با مساحت ۶میلیون مترمربع در سطح معابر مناطق ده گانه شهرداری شیراز گفت: یکی از درخواست‌ها و نیازهای شهروندان بهسازی و آسفالت معابر از شهرداری است.

حسینی با اشاره به اینکه شهرداری شیراز با شناسایی تمام نقاط ضعف شهر و نوع انتخاب مردم به‌گونه‌ای عمل می‌کند که رضایتمندی را مدنظر قرار دهد، افزود: شخص شهردار شیراز با حضور در مناطق خاکی اعلام کند که جهش آسفالت برای رفع محرومیت در حال انجام است و این بدین معنی است که این گام از جهش آسفالت فقط یک طرح برای بهبود زیرساخت شهری نیست، بلکه قرار است نیازها و مشکلات‌ها مردم در رفت‌وآمد مخصوصا در مناطق محروم را مرتفع کند.

 او ضمن قدردانی از عملکرد شهرداری شیراز در ارائه خدمات‌رسانی به شهروندان گفت: در این دوره از مدیریت شهری شاهد توجه و در نظر گرفتن تمام آحاد مردم در ارائه خدمات‌رسانی شهرداری هستیم.

هدف جهش آسفالت معابر مناطق محروم، کم برخوردار و معابر خاکی است

محمود صفایی عضو شورای اسلامی شهر و ناظر شورا در منطقه ۷ در آغاز عملیات جهش آسفالت با اعتبار ۱۲هزارمیلیارد ریال با مساحت ۶میلیون متر مربع گفت: یازدهمین گام جهش عمرانی شهرداری شیراز به جهش آسفالت معابر رسیده است، گامی که در کسب رضایتمندی شهروندان از خدمات شهرداری است.

او با اشاره به اعتبار ۱۲ هزار میلیارد ریال مورد نیاز برای اجرای گام یازدهم جشنواره جهش عمرانی شهرداری شیراز گفت: رویکرد و هدف جهش آسفالت، مناطق محروم، کم برخوردار و معابر خاکی است‌.

 ناظر شورا در منطقه ۷ شهرداری شیراز تصریح کرد: با توجه به اینکه سطح معابر و محلات کم‌برخوردار در سطح منطقه ۷ نسبت به سایر مناطق بیشتر است، حجم عمده‌ای از مساحت جهش آسفالت را به خود اختصاص می‌دهد.

 صفایی با اشاره به اینکه خواسته عمده مردم منطقه ۷ افزایش سطح آسفالت معابر و کوچه‌های خاکی است عنوان کرد: جهش آسفالت در کنار افزایش رضایتمندی باعث بهبودی عبور و مرور و بهداشت محیط ساکنان خواهد شد.

 این عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: طی اجرای یکساله این گام از جهش عمرانی شاهد ارتقای کیفیت سطح معابر و خیابان‌ها خواهیم بود.

صفایی اظهار امیدواری کرد: با اجرای جهش آسفالت بخش عمده‌ای از درخواست‌های مردم در بخش آسفالت معابر و کوچه‌ها پاسخ داده خواهد شد.

بازدید خبرنگاران از کارخانه تولید آسفالت شهرداری شیراز در دوکوهک

اصحاب رسانه با حضور معاون فنی و عمرانی، رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و شماری از مدیران شهرداری شیراز، از کارخانه تولید آسفالت شهرداری این کلان‌شهر در دوکوهک بازدید کردند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در بازدید خبرنگاران از کارخانه تولید آسفالت در دوکوهک با تأکید بر اینکه این کارخانه نقطه آغازین تولید آسفالت برای یازدهمین جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز است، گفت: یازدهمین جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز با محوریت جهش آسفالت به انجام می‌رسد و کارخانه آسفالت دوکوهک که متعلق به شهرداری شیراز است در این راستا نقش مهمی ایفا می‌کند.

محمد امین افزود: این کارخانه، جزء بزرگ‌ترین کارخانه آسفالت کشور به شمار می‌رود که معدن سنگ آن نیز متعلق به شهرداری است؛ درحالی‌که در سایر شهرهای کشور، شهرداری‌ها سنگ را از معادن خریداری کرده و سپس برای تولید آسفالت از آن بهره می‌گیرند.

او تأکید کرد: بدین ترتیب شهرداری شیراز با در اختیار داشتن کارخانه آسفالت و معدن سنگ به‌طور هم‌زمان، با استفاده از قیر، آسفالت موردنیاز خود برای تولید آسفالت معابر شهر شیراز را اجرا می‌کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز جهش آسفالت را یک اقدام بزرگ عمرانی دانست و اعلام کرد: جهش آسفالت به‌عنوان یازدهمین مرحله از عمرانی کلان‌شهر شیراز در نظر گرفته‌شده است که در قالب آن ۶ میلیون مترمربع به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان آسفالت در معابر و کوچه‌های خاکی شهر شیراز اجرا می‌شود.

امین همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاران هم گفت: اگر وضعیت آسفالت شهر شیراز نامطلوب است، علتش انجام حفاری‌هاست و نظم‌بخشی برای اینکه بعد از آسفالت کردن، حفاری انجام نشود در حفظ آسفالت معابر شهر نقش بسیار مؤثری دارد.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری نیز در بازدید خبرنگاران از کارخانه تولید آسفالت در دوکوهک گفت: معدن دوکوهک شهرداری شیراز دارای مساحت ۵۴ هکتاری است.

علی حسین عباسی افزود: یک دستگاه سنگ‌شکن مدرن در این کارخانه موجود است و بهترین نوع ماسه شسته شیراز در اینجا تولید می‌شود.

او با تأکید بر اینکه شروع جهش آسفالت و تهیه بتن‌های شهر از این کارخانه است، اظهار کرد: در این کارخانه، آب بازیافت می‌شود و هیچ‌گونه پرتی از مصالح نداریم و ۷۵ درصد از مصالح نو و ۲۵ درصد از مصالح تراش و ترمیم آسفالت هم‌زمان استفاده می‌شوند.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز همچنین تصریح کرد: این کارخانه از کارخانه‌های مدرن، مجهز و به‌روز است و ازنظر تولید صدا و آلاینده‌ها نیز در سطح استاندارد است و ظرفیت تولید این کارخانه ۲۴۰ تن در ساعت است.

عباسی در این بازدید همچنین به این نکته اشاره کرد که در جهش آسفالت معابر شهر شیراز، ساعتی ۱۸۰ تن آسفالت در این کارخانه تولید و به سطح شهر فرستاده می‌شود.

او اعلام کرد: در جهش آسفالت شهر شیراز، تکلیف تولید روزانه ۱۲۰۰ تن به عهده این کارخانه گذاشته‌شده است.

عملیات جهش آسفالت هم‌زمان در مناطق شیراز کلید خورد

عملیات بزرگ جهش آسفالت به‌طور هم‌زمان در مساحت ۶ میلیون مترمربع از مناطق این کلان‌شهر بااعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومان کلید خورد.

شهردار منطقه یک شیراز گفت: عملیات روکش آسفالت معابر در منطقه یک شهرداری در قالب طرح جهش آسفالت آغاز شد.

عبدالصالح رستم‌زاده بیان کرد: این طرح در راستای جلب رضایت شهروندان در کوچه ۷۰/۴ بولوار پاسداران به متراژ ۲ هزار مترمربع و اعتباری بالغ‌بر ۶ میلیارد ریال اجرا و طبق اولویت‌بندی تا پایان سال جاری در بیش از ۶۰ نقطه از محدوده منطقه عملیات روکش و ترمیم آسفالت انجام می‌شود.

شهردار منطقه ۲ شیراز گفت: ارتقای کیفیت آسفالت معابر و خیابان‌های اصلی و فرعی سطح منطقه به‌عنوان یکی از معیارهای اثرگذار بر کیفیت زندگی شهروندان است.

محمد مقدس‌زاده بیان کرد: شهرداری منطقه ۲ هم‌زمان با سایر مناطق عملیات زیرسازی، کانیواگذاری و آسفالت معابر شهرک بهار (منشعبات خیابان شهید اسلامی و شهید شجاعی) را به مساحت ۴۰ هزار مترمربع بااعتبار ۵۴ میلیارد ریال آغاز به کارکرده است.

شهردار منطقه ۳ شیراز گفت: همگام با دیگر مناطق شهرداری شیراز، عملیات روکش آسفالت معابر این منطقه نیز در قالب طرح جهش آسفالت، از شهرک رکن‌آباد آغاز شد.

غلامرضا شهریاری بیان کرد: تأمین رفاه و آسایش شهروندان، تسهیل در تردد، ساماندهی و بهسازی معابر و زیباسازی منظر شهری، از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

شهردار منطقه ۴ شیراز گفت: پروژه تراش و ترمیم آسفالت خیابان شاقلی بیگی در جهش آسفالت شهرداری این منطقه انجام گرفت.

حسام‌الدین اسدزاده بیان کرد: این عملیات در خیابان شاقلی بیگی، ورودی از بولوار باهنر جنوبی آغاز و طبق برنامه زمان‌بندی، ۱۲ نقطه دیگر در دستور کار معاونت عمرانی این منطقه قرار دارد.

شهردار منطقه ۶ شیراز گفت: عملیات بزرگ جهش آسفالت در این منطقه هم‌زمان با جهش آسفالت کلان‌شهر شیراز رقم خورد.

مسعود قادری بیان کرد: جهش آسفالت شهرداری منطقه شش، از محور خیابان ۲۰ متری جبل دراک، حاشیه کمربندی به مساحت ۷ هزار مترمربع و اعتبار ۲۰ میلیارد ریال، با حضور معاونین، مسئولین، شهروندان و یاوران شورای محلات منطقه آغاز شد.

شهردار منطقه ۷ شیراز گفت: با اجرای جهش آسفالت بخش عمده‌ای از درخواست‌های مردم در بخش آسفالت معابر و کوچه‌ها پاسخ داده خواهد شد. 

محمد جعفری بیان کرد: رویکرد و هدف جهش آسفالت، مناطق محروم، کم برخوردار و معابر خاکی است‌ و  توجه به اینکه سطح معابر و محلات کم‌برخوردار در  منطقه ۷ نسبت به سایر مناطق بیشتر است، حجم عمده‌ای از مساحت جهش آسفالت را به خود اختصاص می‌دهد. 

 شهردار منطقه ۹ شیراز گفت: عملیات جهش آسفالت در خیابان مشکل‌گشا با حجم پیش‌بینی‌شده ۱۸۰۰ مترمربع آسفالت و بااعتبار ۱۱ میلیارد ریال در مرحله یازدهم جهش عمرانی آغاز شد.

سید محمدجواد افضلی بیان کرد: میزان آسفالت انجام‌شده در سال ۱۴۰۱ به متراژ ۱۲۸ هزار مترمربع و میزان آسفالت انجام‌شده در سال جاری تاکنون ۴۴ هزار مترمربع و میزان آسفالت برنامه‌ریزی‌شده از تیرماه تا انتهای سال ۱۸۰ هزار مترمربع طبق برنامه جهش آسفالت دنبال می‌شود.

شهردار منطقه ۱۰ شیراز گفت: پروژه‌های آسفالت منطقه ۱۰ با جدیت هم‌زمان با آغاز جهش آسفالت شهرداری شیراز در حال انجام است و ادامه دارد.

شهرام سبزیان‌فرد بیان کرد: برآورد ۵۰۰ هزار مترمربع نیز درخواست زیرسازی و آسفالت و ترمیم موردنیاز در منطقه است که با آغاز یازدهمین جهش عمرانی ویژه پروژه‌های آسفالت با عنوان جهش آسفالت این مهم در دستور کار انجام قرار دارد.

شهردار منطقه ۱۱ شیراز گفت: برنامه‌های عمرانی در قالب طرح آسفالت گذرگاه‌های این منطقه بااعتباری بالغ‌بر ۴۰ میلیارد تومان و مساحت ۲۰۰ هزار مترمربع از سرگرفته شده است.

علی فراشاییان بیان کرد: در راستای جلب رضایت خاطر شهروندان و امیدآفرینی در میان مردم، یازدهمین گام از برنامه جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز در این منطقه همگام با دیگر مناطق با آسفالت سه هزار  مترمربع از کوچه‌های بولوار سرداران شهید برداشته شد.

انتهای پیام/۱۴۰۲/۰۵/۱۶
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۱۶۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنیدپل های ارتباطی
نشانی : شیراز، خیابان شهید پیشرو، خیابان راهنمایی، ساختمان شهرداری، طبقه 7 غربی، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
تلفن: 02 - 33239700 - 071
دورنما:     33239738 - 071
ایمیل:     news@eshiraz.ir
لینک های مرتبط