معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز:

٢٢ تقاطع شیراز در قالب طرح اکرام پیاده با اولویت استفاده افراد توان‌خواه مناسب‌سازی می‌شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز از مناسب‌سازی ۲۲ تقاطع در قالب طرح اکرام پیاده با اولویت استفاده افراد توان‌خواه با مشارکت مناطق یازده‌گانه کلان‌شهر شیراز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، هادی شه‌دوست شیرازی از مناسب‌سازی ٢٢ تقاطع در قالب طرح اکرام پیاده با اولویت استفاده افراد توان‌خواه با مشارکت مناطق یازده‌گانه کلان‌شهر شیراز خبر داد.
 
او با بیان اینکه در گام نخست و بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهر در هر منطقه از شهرداری، دو تقاطع مناسب‌سازی خواهد شد، اظهار کرد: این طرح با هدف تردد ایمن عابران پیاده با اولویت افراد توان‌خواه و نابینا انجام می‌شود.
 
معاون شهردار شیراز مناسب‌سازی تقاطعات را بخش تکمیلی خیابان الگو و همکاری مشترک حوزه‌های حمل‌ونقل و ترافیک و شهرسازی عنوان و تصریح کرد: سیستم چراغ فرماندهی تقاطعات هدف، هم‌زمان با اجرای طرح به فناوری هوشمند مجهز خواهد شد تا امکان رصد و برطرف کردن مشکلات در کمتر زمان ممکن از طریق مرکز کنترل ترافیک فراهم شود.
 
شه‌دوست شیرازی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی تقاطع خیرات-وصال از سوی شهرداری منطقه ۲ آغازشده است، افزود: سنگفرش کانال عابر پیاده، اصلاح دسترسی و حرکت ایمن از تقاطع، نورپردازی و ارتقا خوانایی محل عبور عابران پیاده و ساماندهی تابلوها و علائم ترافیکی برای رانندگان خودرو از مواردی است که در طرح مناسب‌سازی تقاطعات، اجرا خواهد شد.
 
یادآوری قوانین و آموزش‌های میدانی عبور ایمن در تقاطعات پرتردد شیراز انجام می‌شود
 
او با بیان اینکه آموزش‌های میدانی، مجازی و چهره به چهره، هم‌زمان با اجرای پروژه‌های ترافیکی و ارتقا فرهنگ ترافیک در جامعه انجام خواهد شد، تصریح کرد: آموزش دانش آموزان در ۵۰۰ مدرسه مقطع ابتدایی و پارک‌های ترافیک، تولیدات رسانه‌ای مجازی در قالب موشن، پویانمایی و تصاویر واقعی، تئاتر خیابانی و کارزارهای میدانی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در حوزه آموزش و ترویج فرهنگ ترافیک برای اثرگذاری پروژه‌های ترافیکی و کاهش سوانح رانندگی انجام می‌شود.۱۴۰۱/۱۱/۰۴
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۲۱۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


پل های ارتباطی
نشانی : شیراز، خیابان شهید پیشرو، خیابان راهنمایی، ساختمان شهرداری، طبقه 7 غربی، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
تلفن: 8 - 32229706 - 071
دورنما: 32229708 - 071
ایمیل: news@eshiraz.ir
لینک های مرتبط