اطلاعیه

اطلاعیه جلب مشارکت شهروندان در تکمیل پیش‌نویس برنامه راهبردی، عملیاتی پنج ساله شورا و شهرداری شیراز (۱۴۰۴-۱۴۰۰)

شهروندان فرهیخته شیراز!

به اطلاع می‌رساند شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز در نظر دارند با مشارکت شهروندان اقدام به تهیه «برنامه راهبردی، عملیاتی پنج ساله شهر و شهرداری (۱۴۰۰-۱۴۰۴)» نماید. با هدف تفویض نقش اجتماعی به شهروندان و افزایش حس مسئولیت‌پذیری در حفظ و توسعه شهر شیراز، بر آن شدیم تا با نظرسنجی عمومی از شهروندان، فرهیختگان، صاحب‌نظران و تجربه‌مندان شهر شیراز، اقدام به تهیه برنامه‌ای کاربردی و اثربخش نماییم تا اجرای آن منجر به رفع مسایل شهری و همچنین عزتمندی شهروندان شریف شیرازی شود.
از این رو برای اولین بار در شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز، بستری فراهم شده است تا عموم شهروندانی که دغدغه ارتقای کیفیت زندگی در این کلان‌شهر فرهنگی و مذهبی را دارند بتوانند نقطه نظرات خود را به اطلاع برنامه‌ریزان و مدیران شهری برسانند.
لذا از کلیه شهروندان، بالاخص دانشگاهیان و دانشجویان، هنرمندان، متخصصان و حرفه‌مندان، پیشکسوتان و جهان‌دیدگان، نام آوران شهر، انجمن‌های علمی و دانش‌بنیان، انجمن‌های غیر دولتی و هیات‌های محلی و مذهبی، دعوت می‌شود با مشارکت در نظرسنجی گسترده شورا و شهرداری شیراز، در بهبود کیفیت برنامه راهبردی، عملیاتی پنج ساله شهر، سهیم باشیم.
از آنجایی که برنامه‌های راهبردی به صورت گام به گام تهیه می‌شوند، در این مرحله سه گام نخست که شامل: رویکردها، اهداف عملیاتی و اهداف کمی هستند به مشورت عمومی گذاشته خواهند شد. در این مرحله شهروندان، همزمان با بررسی مستندات تهیه شده در سه گام نخست از تدوین برنامه در کمیسیون های مختلف شورای اسلامی شهر، با دریافت فایل تهیه شده از سه گام نخست برنامه، نقطه نظرات اصلاحی یا پیشنهادات خود را در قالب فرم‌های بارگذاری شده تنظیم و ارسال می‌نمایند. شورای اسلامی شهر شیراز در نظر دارد برای تشویق به مشارکت هرچه بیشتر شهروندان در فرآیند نظرسنجی، جوایز ارزنده‌ای را به برترین ایده‌ها اهدا نماید. درگاه ارتباطی برای دریافت اطلاعات و بارگذاری نقطه نظرات از آدرس زیر قابل استفاده است.

آدرس سایت:
   
در سند چشم‌انداز شهر شیراز در ابتدای برنامه راهبردی، عملیاتی شهر، براساس سیاست کلان ابلاغی مقام معظم رهبری و رویکردهای مصوب شورای اسلامی ششم شیراز، «شهر مقدس شیراز در افق 1404، سومین حرم اهل بیت) علیهم السلام) در ایران اسلامی و برخوردار از شاخص‌های شهری پایدار با اصالت و هویت ایرانی اسلامی و در تراز مطلوب انقلاب اسلامی، شهری زیبا و سرآمد در منطقه غرب آسیا در علم و ادب و هنر و برخوردار از شهروندانی عزتمند و مفتخر بر اساس سبک زندگی ایرانی اسلامی خواهد بود.»
از این رو مشارکت شهروندان در تهیه برنامه و در قدم بعدی مشارکت در اجرای برنامه، منجر به ارتقای کیفیت سکونت در شهر شیراز خواهد بود. «برنامه ریزی با مردم برای مردم» باعث خواهد شد مسایل شهری واقع‌بینانه و راهکارهای رفع آنها، اجرایی تدوین شوند و در نهایت موجبات رضایت شهروندان را فراهم خواهد کرد.
امید است که با اتکال به پروردگار در امر خدمت‌رسانی و رفع نابرخورداری‌ها و در نهایت توسعه شهر شیراز، ما را یاری فرمایید.

و من الله توفیق
 
 

برنامه زمانبندی جلسات وبینار

فیلم // نخستین جلسه نشست               تاریخ 1401/4/22

فیلم / / دومین جلسه نشست                تاریخ 1401/4/25

فیلم  // سومین جلسه نشست               تاریخ  1401/4/26

فیلم  / / چهارمین جلسه نشست           تاریخ  1401/4/28

فیلم  / /  پنجمین جلسه نشست            تاریخ 1401/4/29

فیلم  / /  ششمین جلسه نشست            تاریخ 1401/4/30


 ۱۴۰۱/۰۴/۲۸
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


پل های ارتباطی
نشانی : شیراز، خیابان دهنادی ، کوچه گلشن، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
تلفن: 8 - 32229706 - 071
دورنما: 32229708 - 071
ایمیل: news@eshiraz.ir
لینک های مرتبط