​رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز:

تکمیل پروژه‌های به‌جا مانده از قبل مورد توجه شورای ششم شیراز در یک‌سال آینده است

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برنامه این کمیسیون در یک سال آتی این است که در کنار تکمیل پروژه‌های به جامانده از قبل، پروژه‌های جدیدی را پس از اولویت‌بندی و نیازسنجی برای شهر تعریف کند.


علیرضا اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، درباره اولویت پروژه‌های عمرانی این کلانشهر اظهار داشت: اختصاص اعتبار مورد نیاز به هر پروژه متناسب با اولویت‌هایی تعیین می‌شود و برنامه این کمیسیون در یک سال آتی این است که در کنار تکمیل پروژه‌های به جامانده از قبل، پروژه‌های جدیدی را نیز پس از اولویت‌بندی و نیازسنجی برای شهر تعریف کند.
وی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع آیت‌الله رئیسی به شیراز افزود: تعیین تکلیف طرح تفصیلی شهر شیراز در وزارت کشور به ویژه در مورد منطقه شمال‌غرب شیراز از جمله اولویت‌هایی است که در سفر رئیس‌جمهور  مطرح می‌شود.
عضو شورای شهر شیراز افزود:  پیگیری محوریت‌بخشی به شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران و جذب و تخصیص بودجه متناسب دولتی به منظور ساماندهی محدوده حرم مطهر شاهچراغ (ع) با توجه به این نام‌گذاری از دیگر اولویت‌ها در دیدار با رئیس جمهور یا وزرا خواهد بود.
اسکندری پیگیری جذب سهم دولت جهت تکمیل خطوط مترو و همچنین آزادراه شیراز به اصفهان و شیراز به بوشهر را دیگر دغدغه خود خواند و افزود: اختصاص بودجه دولتی مناسب به این مسئله کمک خواهد کرد و روند کند این دو طرح را تسریع خواهد بخشید.
اختصاص بودجه دولتی جهت احداث تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب شهر شیراز با توجه به بوی نامطبوع و مشمئزکننده جنوب شرق شیراز که نزدیک به چند دهه است با وجود قول مساعد مدیران مختلف همچنان در میدان بی‌عملی قرار دارد، دیگر مسئله‌ای بود که وی به آن اشاره کرد.
عضو شورای شهر شیراز پیش‌تر نیز تعریف پروژه‌های تفریحی گردشگری، حفظ فضای سبز و باغات فعلی و احیای آن با درختان سایه‌دار و سازگار با اقلیم شیراز، ساماندهی رینگ مرگبار پیرامونی شیراز، نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و ساماندهی ترافیک، ساماندهی آسیب‌های اجتماعی، ارتقای سطح فرهنگ شهروندی و تلاش جهت معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهر شیراز و همچنین ساماندهی وضعیت حومه‌نشینی در شیراز را به عنوان مهم‌ترین اولویت‌های شورا بر شمرده بود.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها