در کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز مطرح شد

سهم استان فارس از گردشگری سلامت به حداقل ممکن رسیده است

کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز در یازدهمین جلسه خود موضوع «هم اندیشی در خصوص وضعیت گردشگری سلامت در شهر شیراز» را مورد بررسی قرار داد.

دسترسی به پزشکان و جراحان متخصص و خوش نام، خدمات با کیفیت و مقرون به صرفه، همسایگی با کشورهای عربی، موقعیت خاص و کم نظیر جغرافیایی، طبیعت چهار فصل و وجود جاذبه های زیارتی، سیاحتی و تاریخی، می تواند شهر شیراز را به یکی از قطب های مطرح گردشگری سلامت در کشور تبدیل کند.
با توجه به نبود متولی مشخص در این حوزه، تعیین متولی مربوطه و به تبع آن شروع به فعالیت قرارگاه گردشگری سلامت و تعیین شرح وظایف بخشهای مرتبط حاکمیتی و خصوصی یکی از راه های برون رفت از شرایط فعلی است و  بسیاری از مشکلات این حوزه را برطرف می نماید.
با توجه به اینکه گردشگری سلامت، صرفا به گردشگری پزشکی محدود نمی شود و شامل گردشگری تندرستی و طبیعت درمانی نیز می گردد، اجرای پروژه های شهر سلامت و دهکده آرامش به تقویت زیرساخت های این حوزه می انجامد.
شناسایی و حل مشکلات و گلوگاه های مرتبط با گردشگری سلامت از جمله ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف، اعتمادسازی در این حوزه، تقویت بخش بازاریابی و تبلیغات، تدوین قوانین حمایتی در جهت حمایت از سرمایه گذاری و ... عزم و همکاری جدی مدیران و مسئولان مرتبط را می طلبد.
 

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها