رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز:

سومین جشنواره شهر ایمن مهرماه ۱۴۰۰ در شیراز برگزار می‌شود

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: هفتم‌ مهرماه امسال مصادف با روز آتش نشان، سومین دوره جشنواره شهر ایمن با موضوع مشارکت شهروندان و در شش محور برگزار می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، قانع با اشاره به اینکه اختتامیه جشنواره شهر ایمن و معرفی برترین‌ها اسفند امسال برگزار می‌شود، گفت: آموزش محلات با شناسایی ۲۲ محله پرخطر، بازدید از مراکز آموزشی و دانش آموزان، بازدید از مراکز مذهبی و مساجد و آموزش به خادمین، تاکسی‌های آتش نشان، آموزش به بسیجیان و خانه‌های داوطلب و فرهنگسراها محورهای شش گانه سومین جشنواره شهر ایمن است.
وی با بیان اینکه جشنواره شهر ایمن از سال ۹۷ به اجرا در آمده، ادامه داد: دوره دوم جشنواره شهر ایمن سال ۹۸ و در قالب بازدید از مجتمع‌های مسکونی و ساختمان‌های بلندمرتبه و برگزاری دوره‌های آموزش ایمنی در شیراز دنبال و برگزار شد. در سال ۹۹ به دلیل شیوع بیماری کرونا، سومین دوره جشنواره برگزار نشد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنانش گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه امسال ۱۲۸ هزار و ۵۶۶ تماس با سامانه ۱۲۵ برقرار شده که از این تعداد، ۵۳ هزار و ۱۷۵ تماس به عنوان مزاحم تلفنی ثبت شده است.
وی افزود:‌ این مزاحمت ها ضمن اینکه موجب اتلاف وقت و هزینه می‌شود احتمال اخلال در امدادرسانی به موقع به درخواست کنندگان واقعی خواهد شد.
قانع با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مرداد امسال، ۱۵۰ عملیات توسط بانوان آتش‌نشان در شیراز انجام شده افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه، ۷ هزار و ۵۴۱ عملیات توسط آتش نشانی شیراز اجرایی شده که ۲ هزار و ۴۸۳ مورد مربوط به آتش سوزی، ۲ هزار و ۹۵۵ مورد امداد و ۲ هزار و ۱۰۳ مورد مربوط به حیات وحش بوده است.
وی با بیان اینکه خودروهای آتش‌نشانی شیراز به جی پی اس متصل است، گفت: در صورتی که افراد با تلفن ثابت با سامانه ۱۲۵ تماس بگیرند، نقطه یابی دقیق از روی تلفن‌های ثابت انجام و در کوتاه ترین زمان ممکن، آتش نشانان به محل حادثه اعزام می‌شوند.۱۴۰۰/۰۶/۲۱
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۳۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها