شهردار منطقه پنج شیراز مطرح کرد

آبادانی در پرتو تقویت نشاط اجتماعی

شهردار منطقه پنج شیراز با اشاره به اینکه نقطه مشترک برنامه ریزی شهری و عدالت اجتماعی در شهر، عدالت توزیعی است، گفت: شهرداری در توزیع عادلانه خدمات شهری نقش تاثیرگذار و پررنگی دارد که با توسعه یکپارچه خدمات شهری در سطح شهر می تواند در کیفیت زندگی مردم گام‌های موثرتری بردارد.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، رضا مسعودی رفع بی‌عدالتی در توزیع خدمات شهری را در اولویت کار منطقه پنج قرار داد و افزود: تراکنش‌های فضایی مانند احداث مکانهای آموزشی ، ورزشی ،  فرهنگی و فضای سبز باید به سمت محلات کم‌برخوردار سوق داده شود.
شهردار منطقه پنج شیراز با بیان این مطلب که بی‌عدالتی در توزیع خدمات شهری می‌تواند پیامدهای گوناگونی داشته باشد و شهر را از رسیدن به توسعه پایدار باز دارد، افزود: سعی ما بر این است که توسعه یکپارچه خدمات شهری در سطح شهر به سمت متعادل تری پیش برده شود.
وی پیرامون اتخاذ سیاست های عدالت محور در مدیریت شهری اظهار داشت: کلیه پروژه ها در سطح منطقه پنج منطبق بر اصول توزیع عادلانه امکانات و خدمات پایه ریزی می شود. در نظر داشته باشیم که منطقه پنج شیراز در محدوده‌ محورهای محروم و کمتر برخوردار قرار می گیرد. اما مناطقی در همین محدوده وجود دارند که از سطح برخورداری کمتری برخوردار بوده و توزیع امکانات شهری در آنها نیازمند رسیدگی بیشتری است. به همین دلیل در تلاش هستیم با سرمایه گذاری در این مناطق برای شهروندان ساکن در منطقه پنج رفاه و ارزش‌ افزوده به ارمغان بیاوریم.
مسعودی خاطر نشان کرد: پروژه های عمرانی علاوه بر این که مشکلات حمل و نقل و دیگر چالش های پیش روی شهروندان را بهبود می بخشد، نقش موثری در ارتقا امنیت، ایجاد ارزش افزوده و در نهایت ارتقا کیفیت زندگی شهروندان را در بر خواهد داشت و امیدواریم با بهره برداری از آنها شاهد رضایتمندی شهروندان باشیم.
شهردار منطقه پنج در پایان خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها سرانه منطقه پنج در حوزه های ورزشی و فرهنگی به آستانه قابل قبولی خواهد رسید و در تلاش هستیم زمینه های حضور پرشور شهروندان به ویژه جوانان و زنان خانه دار را در زیرساخت هایی که مهیا شده افزایش دهیم. با شادابی زنان و کودکان شاهد خانواده هایی پر شور و دارای سلامت جسم و روان خواهیم بود.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها