شهردار شیراز:

ایجاد فضاهای شهری راه نجات کلانشهرها است

شهردار شیراز در آیین بهره برداری از پروژه سنگفرش خیابان ارم اعلام کرد: ایجاد فضاهای شهری راه نجات کلانشهرها است و شهرداری وظیفه دارد این فضاها را مهیا کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در مراسم افتتاح پروژه های شهرداری منطقه یک گفت:گاهی تناقضی در مباحث مطرح می شود و می بینیم در جایی شیراز را در  شهری در تراز بین المللی می بینم اما زمانی که می خواهیم پروژه و رویکرد تعریف کنیم ذهنیت را به شیراز به یک شهر کوچک مبدل می کنیم موضوعی که تناقض و پارودکس است.
وی با بیان اینکه باغ ارم تنها اثر ثبت جهانی شیراز است، تصریح کرد: باید متناسب با این ظرفیت با آن برخورد کنیم و خیابان متناسب برای باغ ارم تعریف شود. آن هم در خیابان و اثری که گردشگران بسیاری از آن به عنوان نشان ایران یاد می کنند.
شهردار شیراز با اشاره به اینکه خیابان های مراکز گردشگری در تمام دنیا سنگفرش هستند، افزود: مناسب سازی فضاهای گردشگری یک اصل اساسی است و در مراکز گردشگری دنیا نوع سنگفروش جوری انتخاب می شود که خودرو نتواند بیش از سرعت ۲۰ کیلومترسرعت داشته باشد.
 
وی اظهارداشت: اما چه اتفاقی رخ داده است که وقتی یک خیابان درجه یک شیراز را در کنار یک اثر درجه یک جهانی سنگفرش می کنیم، شاهد نقد فراوان هستیم.
وی با اشاره به اینکه برخی  رسانه ها بدون ابهام اطلاع رسانی کنند گفت: مهمترین ثروت مردم سرمایه اجتماعی است و ایمان داریم یک مجموعه برای استقرار و بقا چیزی از مهمتر از سرمایه اجتماعی ندارد چرا که این سرمایه با کنار هم قرار دادن مردم و مجموعه باعث بقای کشورها می شود و رسانه ها وظیفه حفظ این سرمایه را دارند.
اسکندرپور درباره ارقام قرارداد سنگفروش خیابان ارم گفت: تمام ارقام در سامانه شفافیت شهرداری بارگذاری شده است و قابل مشاهد برای مردم است که ودر نهایت قرار داد این پروژه با تعدیل به ۲۵ میلیارد تومان رسیده است که این افزایش قیمت به دلیل افزایش هزینه های مصالح بوده است.
شهردار شیراز افزود: برخی از منتقدان تنها با اصل سنگفرش کردن این خیابان مشکل داشتند اما به نوع اجرا ، پیمانکار و مبلغ قرار داد انتقاد کردند، معتقدم نجات کلان شهرها و مردمی که در اپارتمان ها کوچک مقیاس و متراکم زندگی می کنند ایجاد فضاهای شهری است.
اسکندرپور خطاب به منتقدان فضاهای شهری گفت: اگر با شخص من مشکل دارید اصل پروژه ها را زیر سوال نبرید و اگر پروژه نیازمند به پیوست فرهنگی نیاز دارد حاضر به اجرای آن هستیم از سوی دیگر تمام پروژه ها دارای نقص هستند که در طول پروژه به روش اجرا اصلاحاتی انجام می دهند.
 شهردار شیراز با اشاره به افتتاح  پیاده راه احمد بن موسی(ع) به طول ۲ کیلومتر گفت: احداث این فضاهای شهری و ایمن در کنار منازل مسکونی برای ارتقا نشاط اجتماعی جز وظایف شهرداری است، انتخاب این رویکرد مبتی بر نظریه های جدید شهرسازی  است.
اسکندرپور گفت: در حالی که قرار بود بخش اعظم خیابان ارم پیاده راه شود اما با تصمیم گیری ناگهانی باز می شود، به مدیریت آینده شهر در دور ششم اعلام‌می کنم.
وی اضافه کرد: مدیریت شهری فعلی زیر ساخت ها را فراهم کرده است و امیدواریم مدیریت آینده نیز پروژه ها را تکمیل و به مردم هدیه دهند.
شهردار شیراز ادامه داد: در اطراف آرامگاه سعدی در محرومترین نقطه شهر ۳۰ میلیارد تومان پروژه از جنس پیاده راه ارم اجرا شده و در حال تکمیل است اما چرا منتقدان به ان پروژه کاری ندارند همچنین پروژه هایی از این جنس در منطقه ۷ نیز  در حال اجرا است.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها