رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز:

آتش‌سوزی ارتفاعات دراک شیراز مهار شد

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از تلاش ۴۰ آتش نشان در مهار آتش سوزی گسترده ارتفاعات دراک و مهار این آتش سوزی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمد هادی قانع با ابراز تاسف از وقوع این آتش‌سوزی که ۲۰۰ هکتار از مراتع را در بر گرفته، اظهار داشت: ۴۰ آتش نشانان از هفت ایستگاه عملیاتی از ساعت ۱۳ سه‌شنبه ۲۵ خردادماه با تجهیزات مخصوص در محل حادثه مستقر و در جهت کنترل این آتش سوزی گسترده تلاش کردند.
وی تصریح کرد: وزش باد شدید در ارتفاعات مانع کنترل آتش شد و کار را برای نیروهای امدادی سخت کرده بود، ولی تلاش بی وقفه آتش نشانان در ارتفاعات و مسیرهای صعب العبور کوهستان مانع از سرایت آتش به مخازن آب و دکل های برق شد.
قانع با اشاره به اینکه با گرم شدن هوا پوشش های گیاهی به پوشال های خشک با قابلیت سوختن سریع تبدیل شده اند، افزود: متاسفانه شهروندان و گردشگران با بی‌احتیاطی موجب بروز آتش‌سوزی این عرصه‌های طبیعی و از بین رفتن گونه های گیاهی می‌شوند.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از شهروندان خواست موقع ترک مراتع، آتش را به‌خوبی و به شکل اصولی خاموش کنند تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
وی با بیان اینکه این آتش سوزی  مراتع و منابع طبیعی را به مخاطره انداخت،گفت: هم اکنون آتش در ارتفاعات دراک شیراز بعد از چهار ساعت تلاش آتش نشانان کنترل شده و عملیات لکه گیری در حال انجام است.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها