رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اعلام کرد

تلاش ۲۵ آتش نشان در حادثه حساس واژگونی تانکر حامل بنزین

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: واژگونی یک دستگاه تانکر ۳۳ هزار لیتری حامل سوخت بنزین در گردنه باجگاه، با تلاش و ایثارگری ۷ ساعته آتش نشانان شیرازی بدون ایجاد مخاطرات جانی برای مردم مدیریت شد.

​به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمد هادی قانع در بیان جزییات این حادثه عنوان کرد: با اعلام حادثه واژگونی تانکر حامل سوخت خطرناک بنزین به سامانه ۱۲۵ از سوی رانندگان خودروهای عبوری، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز بی درنگ  ۲۵ آتش نشان از چهار ایستگاه عملیاتی با هفت خودرو شامل تانکر های آبرسان، فوماتیک و پشتیبان به همراه تیم تخصصی و عملیات ویژه سازمان آتش نشانی شیراز را ساعت ۳:۲۶ دقیقه بامداد امروز به جاده شیراز مرودشت اعزام کرد.
قانع ادامه داد: یک دستگاه تانکر ۳۳ هزار لیتری با محموله سوخت بنزین در مسیر در حال حرکت بود که به علت نامشخصی که از سوی کارشناسان راهور در حال بررسی است، به حالت واژگون قرار گرفته بود.
او افزود: با حضور آتش نشانان در محل حادثه مشخص شد راننده خودرو خوشبختانه دچار مصدومیت جدی نشده و در همان لحظات اولیه از کابین خودرو خارج شده بود.
 رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: با توجه به اینکه محموله این تانکر (بنزین) خطرناک و حادثه ساز بود، این سانحه می‌توانست آبستن حوادث تلخ دیگری باشد، چرا که وجود یک تانکر ۳۳ هزار لیتری سوخت بنزین در حاشیه جاده با ایجاد کوچکترین جرقه، پتانسیل ایجاد بحرانی بسیار بزرگتر را دارد.
 
قانع خاطرنشان کرد: از این رو آتش نشانان با سرعت عمل پس از قطع جریان برق این وسیله نقلیه و نصب علائم هشدار دهنده در اطراف محل حادثه، جاده را کاملا ایمن کرده و مانع از تردد خودروها از محل حادثه شدند.
او افزود: نیروهای عملیاتی در هفت ساعت عملیات دشوار و حساس با پاشش مداوم آب و فوم مانع ایجاد جرقه و بروز حادثه شدند و سرانجام در یک عملیات ویژه توانستند توسط جرثقیل تانکر حامل سوخت را به حالت اولیه بازگردانند و محل حادثه را کاملا ایمن سازی کنند. تیم عملیاتی در پایان تانکر واژگون شده را تا رسیدن به پالایشگاه همراهی و پشتیبانی کردند.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها