​رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز خبر داد

وقوع نخستین حادثه چهارشنبه‌سوری در شیراز

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز، از سوختگی و جراحت شدید نوجوان ۱۲ ساله حین ساخت مواد محترقه در منزل مسکونی، واقع در پارسیان شمالی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدهادی قانع افزود: ظهر امروزدر پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر شنیدن انفجار از داخل یک منزل مسکونی، ستاد فرماندهی بلافاصله آتش‌نشانان و نجاتگران ایستگاه‌ ۱۵ را به محل حادثه در  پارسیان شمالی اعزام کرد.
او افزود: با حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد، یک نوجوان ۱۲ ساله در حین ساخت مواد محترقه در حیاط  منزل مسکونی‌شان به دلیل انفجار دچار سوختگی و جراحت شدید شده‌ که بلافاصله این  نوجوان به بیمارستان منتقل شد.
قانع خاطرنشان کرد: در بررسی‌های دقیق در محل مشخص شد، این نوجوان در اقدامی خطرناک و به دور از چشم والدین خود، حین ساخت مواد محترقه دست ساز، باعث به‌وجود آمدن انفجاری مهیب، توام با خسارت و شکستگی‌ شیشه‌های منزل و جراحت  شدید خود شده که این بی احتیاطی منجر به آسیب شدید انگشتان دست وی و احتمال قطع آن شده بود.
او با بیان اینکه این  نوجوان ۱۲ ساله به دلیل جراحات وارده هم اکنون در بیمارستان تحت درمان قرار دارد، در خصوص پیشگیری از حوادث چهار شنبه پایان سال به شهروندان توصیه کرد: هرگونه بی‌توجهی به نکات ایمنی و سهل‌انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه آخر سال می‌تواند زیان‌های جانی سنگین و غیرقابل‌جبرانی را در پی داشته باشد. البته خانواده‌ها می‌توانند نقش مهمی در پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه پایان سال ایفا کنند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز تاکید کرد: ممکن است موضوع ایمنی و پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه پایان سال، در بدو امر برای گروه سنی نوجوان و جوان جالب نباشد، چراکه آن‌ها مجبورند محدودیت‌هایی را در انجام این تفریح خطرناک متحمل شوند، ولی می‌توان با نشان دادن اهمیت موضوع و اینکه حوادث مربوط تهدیدکننده سلامت آنهاست، آموزش در این زمینه را برای آن‌ها جالب‌تر کرد.۱۳۹۹/۱۲/۲۵
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۳۹
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها