​رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز خبر داد

همکاری مشترک شهرداری شیراز با اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز گفت: به منظور تکریم ارباب رجوع ، صیانت از حقوق شهروندی و تسهیل در ارائه استعلامات به شهروندان، دو حوزه شهرداری و اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس همکاری مشترک می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدری بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان ، جهت جلوگیری از مراجعه حضوری و سفر های غیر ضرور شهری همشهریان نسبت به دریافت استعلامات و نیز ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان، کمیته فنی با حضور کارشناسان سازمان فاوا، شهرداری الکترونیک و اداره ثبت اسناد و املاک فارس تشکیل شد.
 وی اضافه کرد: پس از بررسی های لازم مقرر شد در فاز اول این پروژه، دفاتر اسناد استعلام خود از شهرداری را راسا و به صورت الکترونیکی ثبت نموده و پاسخ آن را نیز از شهرداری در کمترین زمان و به صورت سیستمی دریافت کنند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز افزود: از مزایای این پروژه می توان به مبارزه با پدیده جعل که از استعلامات سنتی و دستی نشات گرفته نام برد.
حیدری خاطرنشان کرد: از 17 خردادماه بیست و دو دفتر منتخب ثبت اسناد در سطح کلانشهر شیراز کار خود را در این زمینه آغاز می کنند و آماده ارائه سرویس به شهروندان هستند. همچنین طی هفته های آتی بر تعداد این دفاتر افزوده می شود.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها