در نشست هم اندیشی شهردار شیراز با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مطرح شد

انتقال مجتمع‌های درمانی از مرکز شهر

در نشست هم اندیشی شهردار شیراز با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در خصوص انتقال مجتمع‌ها و مراکز درمانی گفتگو کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شهردار شیراز تاکید کرد که انتقال مجتمع‌ها و مراکز درمانی از مرکز این شهر بر بهبود ترافیک و در نهایت سلامت شهروندان تاثیرگذار است، پیشنهاد داد که مراکز درمانی به تجاری تبدیل و منافع آن به ایجاد و توسعه مراکزی در سایر نقاط شیراز اختصاص یابد.
حیدر اسکندرپور در نشست هم‌اندیشی مسئولان ارشد علوم پزشکی و شهرداری شیراز، گفت: شهرداری شیراز بدون دیدگاه اقتصادی، برای تقویت ارایه خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی و تغییر کاربری مراکز درمانی، آمادگی دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، اسکندرپور، تغییر کاربری مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مراکز تجاری- اداری و انتقال این مراکز به مناطق دیگر شهر را از اقدامات موثر در بهبود ترافیک و تسهیل در روند خدمات رسانی به مراجعان دانست.
شهردار شیراز تاکید کرد: درآمدهای حاصل از این اقدامات را باید در زمینه ایجاد و توسعه مراکز درمانی با هدف ارتقاء کمی و کیفی خدمات رسانی و بهبود سلامت مردم هزینه کرد.
او اهمیت دادن به خدمات رسانی در بخش بهداشت و درمان را از اولویت های دستور کار شهرداری شیراز اعلام و اضافه کرد: تلاش می شود تا برای ساماندهی مطب پزشکان در سطح شهر، کاهش ترافیک شهری و افزایش خدمات رسانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز گام های موثری برداشته شود.
اسکندرپور با بیان اینکه شیراز بین کلان شهرها، جزو پاکترین شهرهای کشور محسوب می‌شود، این موضوع را حاصل تلاش بیش از دو هزار کارگر خدوم، زحمتکش و گمنام شهرداری شیراز برشمرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تاکید بر تلاش مسئولان این مجموعه برای خدمات رسانی پاک به مردم، آمادگی این دانشگاه را برای همکاری با شهرداری شیراز در مسیر داشتن شهری پاک، پاکیزه و سالم اعلام کرد.
دکتر مهرداد لطفی ضمن بیان دیدگاه‌های خود درباره بهبود خدمات رسانی و تعامل بین دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری شیراز، خواستار همکاری شهرداری شیراز در توسعه فضای درمانی در مناطق محروم و مناطق کم تردد، با هدف کاهش ترافیک شهری شد.
او با اعلام اینکه مجموعه سلامت فارس، آمادگی همکاری برای هرگونه اقدامی در زمینه آموزش، پیشگیری و درمان مردم با همکاری شهرداری را دارد، بر ایجاد و توسعه بستری این امر در سطح شیراز تاکید کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز رویکرد روشن شهردار شیراز را بسترساز ارتقاء سطح سلامت شهروندان دانست و خواستار استفاده از تجربیات و نظرات استادان و پزشکان دانشگاه برای ایجاد و توسعه مراکز درمانی در سطح شیراز شد.
دکتر مهرداد شریفی ضمن دعوت از شهردار شیراز برای بررسی روند خدمات رسانی به حجم انبوه مراجعه مردم و اطلاع از نیازهای درمانی به بیمارستان‌ها، نتیجه تعامل دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری شیراز را اشتغال زایی، افزایش بهره وری از منابع و بهبود و ارتقای خدمات رسانی به مردم دانست.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز انجام همکاری دوجانبه حوزه بهداشت با شهرداری نظیر بازدیدهای مشترک در زمان بحران را مطرح کرد و خواستار تعامل بیشتر و تداوم همکاری شهرداری در اطلاع رسانی پیرامون حوزه سلامت و بهداشت شهری شد.
دکتر عبدالرسول همتی با تاکید بر اینکه هرچه شهر پاکیزه تر باشد، تاثیر بسزایی در سلامت مردم دارد، از شهردار شیراز تقدیر کرد و افزود: باید با ایجاد فضایی شاد در سطح شیراز، برای تقویت سلامت روان عمومی تلاش کنیم.
 

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


پل های ارتباطی
نشانی : شیراز، خیابان دهنادی ، کوچه گلشن، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
تلفن: 8 - 32229706 - 071
دورنما: 32229708 - 071
ایمیل: news@eshiraz.ir
لینک های مرتبط