شهردار منطقه یک شیراز خبر داد

کاشت بیش از ۱۱ هزار اصله درخت در معابر محدوده شهرداری منطقه یک

شهردار منطقه یک شیراز از کاشت بیش از ۱۱۰۰۰ اصله گونه های گیاهی مختلف در معابر سطح این منطقه خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمود رضا مهرجهانیان افزود: حفر گوده هایی با عمق بیش از یک متر برای کاشت حداقل 2500 اصله چنار چندساله در خیابان های قصردشت ، ایمان شمالی، مطهری شمالی، قدوسی غربی، عفیف آباد، بلوار ارم، دانشجو و ... در حال انجام است و عملیات گوده زنی همزمان در خیابان های دیگر محدوده منطقه جهت کاشت 8500گونه های دیگر درختان نظیر زبان گنجشک، توت، زیتون تلخ و نارنج در حال انجام است.
وی در ادامه از کاشت بیش از 25 هزار مترمربع گل فصلی در معابر، میادین و پارک های سطح منطقه خبر داد و گفت: این طرح تا فرارسیدن نوروز 99 با کاشت بیش از 40 هزار گلدان گل شب بو و لاله و سنبل جهت آماده سازی فضای سبز شهر جهت ایام نوروز در دستور کار قرار دارد و در آن طرح های ویژه  گلکاری و اجرای برنامه های فرهنگی ( ویزه برنامه های روز درختکاری و روز هوای پاک و پاکسازی کوچه باغ های قصردشت) پیش بینی می شود.
همچنین شهردار منطقه یک از بهسازی رفوژ وسط بلوار چمران، پاسداران، جام جم، میدان مطهری و زیرگذر شهیدان شیخی خبرداد و افزود طرح بهسازی بافت قدیمی و احیای کوچه باغ های قصردشت نیز از جمله کارهای در حال انجام توسط این شهرداری می باشد.
وی اضافه کرد: ترمیم چمن بیش از 9000 مترمربع از فضای سبز ، در آوردن کنده های قدیمی در باغچه ها و کاشت با نهال های جدید، کوددهی و تقویت درختان سطح منطقه از دیگر اقدامات در حال انجام می باشد.
مهرجهانیان با بیان اینکه شهرداری منطقه یک به عنوان یکی از مناطق مهم شهری، دارای جمعیتی بالغ بر 153 هزار نفر و مساحتی حدود 2567 هکتار است، که در حال حاضر 140 هکتار از این منطقه را فضای سبز تشکیل داده است اضافه کرد : طرح نهضت فضای سبز با هدف افزایش و بهسازی فضای سبز منطقه یک و انطباق با سیاست های شورای اسلامی شهر شیراز در راستای توسعه انسان محوری و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان اجرا می گردد.
شهردار منطقه یک با اشاره به اهمیت زیباسازی منظر و چشم انداز شهری گفت : یکی از شاخصه های توسعه شهری ، رونق بخشیدن به فضای سبز شهری می باشد که منجر به کاهش آلودگی هوا، بهبود وضعیت محیط زیست و ایجاد مکانی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان در شهرها شود.
 ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۸۶
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال جهش تولید