به منظور بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها

نشست مشترک شهرداران کلانشهرهای کشور برگزار شد

نشست مشترک شهرداران کلانشهرها با حضور شهردار شیراز و شهرداران کلانشهرها به منظور نقد و بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداریها و دهیاریها برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، با توجه به اهمیت موضوع لایحه درآمد پایدار برای شهرداریهای کشور و به منظور هماهنگی و هم افزایی لازم برای پیشبرد اهداف شهرداریها، این نشست با حضور شهرداران کلانشهرها و مراکز استانها برگزار شد. مواد (1) تا (4) لایحه مدیریت درآمد پایدار و هزینه  شهرداریها و دهیاریها در هفته گذشته به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده و بررسی مواد (5) تا (23) برای رفع ابهامات و ایرادات به کمیسیون مشترک ارجاع و طی روزهای آتی در این کمیسیون نهایی خواهد شد.
تصویب نهایی این لایحه نقطه عطفی برای شهرداری ها جهت ارایه خدمات شایسته تر با درآمدهای مشخص تر و پایدارتر و کاهش وابستگی به درآمدهای غیر مستمر از جمله ساخت وساز است. با قانونی شدن این لایحه ساز و کار کسب عوارض و درآمدهای قانونی، وحدت رویه در رفع عوارض توسط شوراها ، ساماندهی توزیع عوارض به مدیریت شهری در جهت توسعه و شکوفایی زیرساخت های مدیریت شهر محقق می شود.
لایحه مالیات بر ارزش افزوده از دیگر موضوعات قابل بررسی در این نشست بود که با تبادل نظر شهرداران و برگزاری جلسات کارشناسی آنها با نمایندگان استان های خود، بستر تصویب نظرات نظرات و پیشنهادات شهرداران در موادی از لایحه که منافع مدیریت شهری در آن لحاظ نشده است، فراهم شد.
همچنین همزمان با نشست شهرداران، همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری برگزار و شهرداران در میزگردهای تخصصی این همایش شرکت کردند.۱۳۹۸/۰۹/۰۹
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۶۹
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز