معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز:

بازار هنر، زمینه ساز توسعه فرهنگ و هنر است

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در دیدار با مدیر عامل صندوق توسعه هنر تاکید کرد: نگاه مدیریت شهری شیراز به مجموعه هایی همچون بازار هنر، نگاهی تعالی یافته و مبنای اصلی یک تحول فکری در زمینه توسعه هنر و فرهنگ شهری است.

هاشم پور با بیان اینکه در سالیان گذشته تقاضاهایی مبنی بر واگذاری یک جای این مجموعه به نهادها و سازمان های خصوصی مطرح بوده است، یادآور شد: اتخاذ سیاست های حمایتی متناسب با منزلت و جایگاه رفیع اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً پیشکسوتان این حوزه همچنان از مهم ترین دغدغه ها و برنامه های شهرداری شیراز و شورای اسلامی شهر شیراز در این زمینه است.
وی با بیان اینکه در اجرای چنین پروژه هایی نگاه درآمدزایی مطرح نیست افزود: همچنان تقاضاهای زیادی در خصوص واگذاری این پروژه مطرح شده است اما مدیریت شهری شیراز با درک ظرافت های هنری و تکریم هنر و منزلت هنرمندان در تلاش است با اولویت قرار دادن معیشت هنرمندان مبنای اصلی یک تحول فکری را در زمینه توسعه فرهنگ و هنر بنیان گذارد.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری شیراز وارث میراث بزرگ بافت های تاریخی و فرهنگی است خاطرنشان کرد: یکی از الزامات توسعه و تقویت اقتصاد مبتنی بر فرهنگ و هنر،ساخت و توسعه زیرساخت های متناسب با طیف مخاطبین برای احیاء، تولید و آموزش هنرهای دستی فاخر است و شهرداری شیراز با توجه قراردادن ظرفیت های منحصر به فرد فرهنگی و هنری شهر می تواند از مزایای رونق و توسعه اقتصادی و گردشگری شهر بهره ببرد.
وی بازآفرینی و احیای بافت تاریخی شیراز با رویکرد فرهنگی و هنری، را یک سیاست برانگیزاننده برای توسعه گردشگری پایدار و ایجاد اشتغال برشمرد و افزود: امیدواریم با افتتاح مراکزی همچون بازار هنر بازتعریف شیوه ای جدید از احیاء و گسترش هنرهای سنتی ایران و توسعه مبتنی بر اقتصاد هنر را شاهد باشیم .
 

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها