سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز:

باغ گل ها در مرحله بازطراحی است

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری شیراز در بیان آخرین وضعیت باغ گل ها گفت: پیرو بازدید شهردار شیراز از باغ گل ها در مرداد ماه جاری و گوشزد ضعف ها و نواقص وارده، مقرر شد در خصوص تکمیل، ساماندهی و بازطراحی مجموعه پنج هکتاری باغ گل ها تصمیماتی تخصصی اخذ و اولویت های اجرایی آنها مشخص شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، شهزاد رونق زاده با بیان اینگه باغ گل ها در مرحله باز طراحی است گفت: باغ گل ها باید همواره در حال تنوع،بازنگری و ایجاد جلوه های نو باشد.
بنا بر گفته شهرزاد رونق زاده در همه جای دنیا باغ گل ها در تمام فصول سال غرق گل نیست و باغ گل های شیراز نیز از این قاعده مستثنی نیست،اگرچه ما همه فصول در باغ گل ها گلکاری خواهیم داشت اما اوج گل کاری ما که جلوه بسیار زیبایی به باغ می دهد در فصل بهار است.
وی با بیان اینکه یک تیم متخصص مشغول باز طراحی باغ گل هاست افزود: تیم طراحی باغ شامل رشته های مختلف معماری و معماری منظر است و این فضای زیبای گردشگری شهر شیراز به زودی با رویکردی جدید طراحی و در ماه های آینده زیبا می شود .
رونق زاده تاکید کرد: در حال حاضر گل های فصلی را از باغ گل ها جمع کردیم و بایستی وارد فاز بعدی گل کاری شویم که در آینده آن را با جلوه جدیدی چه به لحاظ گل کاری ،چه به لحاظ المان های گل و چه به لحاظ نورپردازی به مردم تقدیم می کنیم.
به گفته این مدیر شهری باغ گل ها در همه جای جهان فقط دو یا چند ماه  نمایش صحنه های گل داشته و در معرض دید بازدید کنندگان است و بقیه سال به وضع معمولی و گاهی در برخی مناطق حتی تعطیل است و جهت زمان بازدید  برنامه ریزی  می شود و این باغ ها  همواره در حال باز طراحی و ایجاد جلوه های جدید عرضه گل است .
رونق زاده در پایان گفت :اصلاح هندسی معابر، انتخاب پوششی گیاهی مناسب با حذف دید نامطلوب سیستم آبیاری، برگزاری جشنواره های میوه و کارناوال های مناسبتی، افزایش نقاط سایه گستر و تعریف محیط های مکث اجماع پذیر، ارتقاء هویت باغ از طریق علایم و تابلوها و نهایتاٌ ارایه اطلاعات آتی تخصصی فصول به شهروندان، حاکی از ساماندهی و ارتقاء هر چه بهتر باغ گل ها به عنوان مجموعه ای تخصصی و درخور شهروندان عزیزمان است.
 ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۹۵
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز