رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز خبر داد

صدور کارت رایگان کتابخانه برای کودکان کار

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز گفت: با کمک کتابخانه ابوریحان برای تعداد قابل توجهی از کودکان کار کارت رایگان کتابخانه ها صادر کرده ایم، کودکان به وسیله این کارت می توانند علاوه بر حضور در کلیه کتابخانه های عمومی، کتاب امانت بگیرند و مطالعه کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، یوسف آفرینی در نشست کتابخوان که با همکاری کتابخانه ابوریحان برای کودکان کار برگزار شد، افزود: باید با روش های گوناگون این کودکان را به تحصیل و کتابخوانی مشتاق کنیم و از این راه می توانیم تغییر در سبک زندگی را برای آنها ممکن سازیم.
آفرینی افزود: چند ماه است آفرینی گفت کتابخانه ها بهترین مکان برای حضور کودکان هستند. مخصوصا کتابخانه هایی که فضای ویژه برای استفاده کودکان دارند. در واقع هرچقدر بیشتر کودکان را در اماکن فرهنگی در گیر کنیم موجب دور شدن آنها از محیط پر خطر و پر آسیب شده ایم، آفرینی گفت بر آن هستیم که نشست کتابخوان را به شکل مداوم برای کودکان ادامه دهیم.
رییس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: کتابخانه ابوریحان در یکی از پر آسیب ترین محله های شیراز واقع شده که وجودش برای مردم این محله غنیمت است و باید قدر آن را دانست. با همکاری این کتابخانه در یک سال گذشته برنامه های آموزشی و مهارتی متعددی را برای کودکان کار و خانواده هایشان اجرا کردیم و به امید خدا این قبیل برنامه ها در این مجموعه فرهنگی ادامه خواهد داشت.
براساس این گزارش، اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز و کتابخانه ابوریحان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان کار، پیشتر به این کودکان آموزش هایی در خصوص شیوه معرفی کتاب داده بودند و کتاب هایی به آنها ارائه شده بود، کودکان در خصوص کتاب هایی که پیشتر به آنان معرفی شده بود، سخن گفتند و توضیحاتی در خصوص محتوای کتاب و نویسنده بیان کردند.
 

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها