رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز خبر داد

فعالیت بیش از ۵۰۰ پاکبان برای پاکیزگی شهر در ایام عزاداری سید الشهدا (ع)

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز از فعالیت بیش از ۵۰۰ پاکبان برای پاکیزگی شهر در ایام عزاداری سید الشهدا (ع) خبر داد.


رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز از فعالیت بیش از 500 پاکبان برای پاکیزگی شهر در ایام عزاداری سید الشهدا (ع) خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، خوشبخت گفت: در عاشورا و تاسوعای امسال تمهیداتی مانند استفاده از 4 دستگاه خودرو جمع آوری پسماند مجهز به بی سیم، استقرار 10  نفر ناظر در مسیرهای اصلی عزاداری و اطراف حرم مطهر احمد ابن موسی (ع) و فعالیت بیش از 500  نفر پاکبان و نیروی اجرایی در این مسیر به صورت شبانه روزی، نصب 150 عدد مخزن پسماند 660 لیتری در مسیرها بعلاوه استقرار دو دستگاه تانکر آب مخصوص وضو برای رفاه حال عزاداران حسینی در نظر گرفته شده است.
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز ادامه داد: نظافت و شستشوی ویژه اطراف اماکن مذهبی و تکایای موجود در شهر به صورت روزانه، نصب مخازن پسماند در محل های عزاداری و تکایا همچنین نظافت این اماکن، جمع آوری ضایعات و پاکسازی مسیر های عزاداری به صورت روزانه، تخلیه مرتب مخازن استقرار یافته در این اماکن به صورت مستمر و شستشوی المان های شهری به ویژه مخازن پسماند نصب شده در مرکز شهر و اطراف محل های عزاداری از جمله فعالیت هایی است که در این ایام توسط این سازمان انجام می شود.
وی افزود: از دیگر فعالیت های این سازمان آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مدیریت پسماند و آموزش عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف در مسیر های عزاداری و آموزش چهره به چهره توسط کارشناسان آموزش به علاوه اجرای مراسم تعزیه در تاسوعا و عاشورای حسینی در خیابان شهید دستغیب روبروی مصلای شاهچراغ (ع) است.
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز ابراز امیدواری کرد: مشارکت شهروندان و عزاداران حسینی در حفظ نظافت شهر، علاوه بر کم کردن زحماتی که پاکبانان برای پاکیزگی شهر متحمل می شوند، موجب شود شیراز همچون گذشته به عنوان یکی از پاکیزه ترین شهرهای ایران اسلامی مطرح باشد.
 ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۲۳
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز