معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز:

طرح منظر محور حافظ وارد فاز اجرایی می شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: طرح منظر محور حافظ حدفاصل دروازه قرآن تا دروازه اصفهان وارد فاز اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس جواد بهادری در کمیسیون بررسی و تصویب طرح منظر محور حافظ با بیان اینکه یکی از عناصر درجه اول شهری برای عابرین، پیاده راه است گفت: امروزه ضرورت رویکرد مجدد به حرکت پیاده در شهر بعنوان سالم ترین، اقتصادی ترین و پویاترین روش جابجایی و حمل و نقل درون شهری مورد توجه مدیران امور شهری قرار گرفته است.
وی افزود: پیاده راه سازی در درون خود یا پیرامون خود می تواند چندین پروژه توسعه شهری را ایجاد کند. 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز تصریح کرد: کمیسیون بررسی و تصویب طرح منظر محور حافظ پیرو سلسله جلسات بررسی و تصویب طرح های پروژه های انسان محور شهرداری شیراز برگزار شد و نظرات اعضا با لحاظ نمودن کلیات طرح بررسی و مقرر شد عملیات اجرایی فاز یک این پروژه آغاز شود.
بهادری با بیان اینکه حرکت پیاده در شهر به حلقه گمشده زندگی شهرنشینی تبدیل شده است گفت: نیاز به بازنگری در شکل و ساختار خیابانهای امروزی، ضرورتی است که در دستور کار حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز قرار دارد.
وی افزود: محورهای پیاده در شهر نقش مهمی دارند چرا که مظهر هویت و مدنیت شهر هستند و ترویج زندگی پیاده در شهر راهبردی است که تأثیر زیادی در برنامه های حمل و نقل شهری دارد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اضافه کرد: مسیری که انسانی، پویا و زنده است، سبب رونق حیات اجتماعی می‌گردد و هویت بخش و خاطره ساز است و خود به عنوان یکی از عرصه‌های جمعی، صحنه نمایش شهر است و به عبارتی، هم مقصد است و هم معبر.۱۳۹۸/۰۶/۱۳
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۸۸
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز