مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز خبر داد

برگزاری بیش از یک هزار نفر - ساعت کارگاه و نشست در جشنواره «شیراز امروز»

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت: در جشنواره عکس «شیراز امروز» یک هزار و ۱۶۲ نفر - ساعت کارگاه و نشست علمی و تخصصی عکاسی با هدف افزایش سطح علمی عکاسان شیراز برگزار شد.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت: در جشنواره عکس «شیراز امروز» یک هزار و 162 نفر - ساعت کارگاه و نشست علمی و تخصصی عکاسی با هدف افزایش سطح علمی عکاسان شیراز برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدرضا دهقانی با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه ششمین دوره ملی و سومین دوره بین المللی جشنواره عکس «شیراز امروز» خاطرنشان کرد: این دوره از جشنواره با هدف افزایش سطح علمی عکاسان و جذب هر چه بیشتر عکاسان داخلی و به ویژه عکاسان خارجی به پایان رسید.
وی با اشاره به برگزاری یک هزار و 162 نفر - ساعت کارگاه و نشست در جشنواره «شیراز امروز» افزود: این کارگاه ها و نشست ها توسط عکاسان و مدرسین مطرح هنر عکاسی همچون صیاد نبوی، رهام شیراز، حسن رجبی نژاد، کیهان ولی نژاد، مریم زندی و کاوه فرزانه برگزار شد. از جمله این کارگاه ها و نشست ها می توان به آشنایی با مفاهیم مجموعه سازی در عکاسی، سیر و سلوک عکاس در سوژه، آموزش و ایده پردازی و مشاوره برای تهیه مجموعه عکس اشاره کرد.
مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز اضافه کرد: 105 عکاس خارجی با ارائه 435 فریم عکس از 24 کشور همچون کانادا، امریکا، چین، ژاپن، هلند، آرژانتین، یونان، اسپانیا و ترکیه در این دوره از جشنواره شرکت کردند که این نشان از جذب هنرمندان و عکاسانی از سراسر دنیا به نام و آوازه شیراز دارد.
دهقانی توجه به تاریخ غنی عکاسی در شیراز را یکی دیگر از رویکردهای ششمین دوره ملی و سومین دوره بین المللی جشنواره عکس «شیراز امروز» دانست و گفت: در این راستا  ۱۸ نگاتیو شیشه ای از آرشیو شیشه های استاد بزرگ عکاسی شیراز «منصور صانع» که هم اکنون در اختیار اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز است، با عنوان «پنجره نقره ای» در معرض دید عموم شهروندان و علاقه مندان به هنر عکاسی قرار گرفته است.
براساس این گزارش نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره عکس «شیراز امروز» در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس واقع در چهارراه حافظیه برپا است.۱۳۹۸/۰۵/۲۳
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۲۲
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز