شهردار شیراز:

رسانه، روشنایی‌ را بر تاریکی می تاباند

شهردار شیراز در آیین گرامیداشت روز خبرنگار گفت: رسانه ها همچون چراغی روشنایی‌ را بر تاریکی می تابانند و در روشنایی کسی جرات تخلف ندارد.


شهردار شیراز در آیین گرامیداشت روز خبرنگار گفت: رسانه ها همچون چراغی روشنایی‌ را بر تاریکی می تابانند و در روشنایی کسی جرات تخلف ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در این آیین که با حضور اصحاب رسانه، جمعی از اعضای شورای شهر، نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، عنوان کرد: اگر جایی تخلف صورت می گیرد در تاریکی و در جایی است که شفافیت وجود ندارد.
وی با اشاره به حادثه سیل دروازه قرآن و آتش سوزی هتل آسمان خطاب به اصحاب رسانه گفت: در این حوادث تلخ شما رسانه ها تصویر زیبایی از شیراز و مردم شیراز ارائه دادید و توانستید از تلخ‌ترین حادثه ها برای مردم شیراز افتخار بیافرینید.
شهردار شیراز با انتقاد از نحوه خبررسانی برخی از رسانه ها افزود: گاهی اوقات در فضای برخی از رسانه ها پرده‌دری به جای اطلاع‌رسانی انجام می شود در صورتی که پرده‌دری، تهمت و تخریب امر نامبارکی است که رسانه‌ها باید از آن پرهیز کنند.
وی خطاب به مدیران رسانه ها و اصحاب رسانه حاضر در این نشست گفت: امروز جامعه بیش از هر زمان دیگری به اعتمادسازی و بازیابی سرمایه های اجتماعی نیاز دارد و رسانه می تواند نقش موثری را در این روند ایفا کند.
شهردار شیراز بیان کرد: امروز که مخاطرات جدی درون و برون مرزها وجود دارد، باید سرمایه اجتماعی بالا رود و اتحاد میان مردم و مسئولان و حاکمیت بیشتر شود لذا رسانه ها می توانند با اطلاع‌رسانی‌ صحیح و مناسب سرمایه‌ اجتماعی را افزایش دهند.
براساس این گزارش در مراسم گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار فراخوان سومین جشنواره مطبوعات فارس با حضور شهردار شیراز، رییس و جمعی از اعضای شورای شهر، نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و جمعی از اصحاب رسانه امضا و رونمایی شد.
 ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۷۱
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز