معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اعلام کرد

لزوم تقویت مدیریت بحران در مدیریت شهری

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: تقویت مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در مدیریت شهری ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس بهادری در دیدار با رییس اداره مطالعات بحران افزود: مطالعه، تحقیق، پژوهش، آموزش و ارائه طرح های راهبردی و کاربردی در زمینه مدیریت بحران ضروری است و مسئولین حوزه های مختلف باید نسبت به اقدامات پدافندی و مدیریت بحران گام های سریع تری بردارند.
وی با تاکید بر لزوم آموزش پرسنل و افزایش میزان توانایی و آگاهی آنها با همکاری اداره مطالعات بحران شهرداری، اضافه کرد: حوزه های مختلف شهرداری باید  تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه تا در رویارویی با حوادث عملکرد بهتری داشته باشند.
رئیس اداره مطالعات بحران شهرداری شیراز نیز در این دیدار ضمن تشریح اهمیت پدافند غیر عامل و مدیریت بحران به ویژه موارد مربوط به حوزه شهرسازی، گفت: مرحله پیش گیری در مدیریت بحران باید از طرح هایی که در حوزه شهرسازی تهیه می شود شروع شود.  
جوکار افزود: در حوزه شهرسازی، تاکید بر رعایت اصول فنی و ایمنی در ساخت و سازها و توجه به مبحث 21 مقررات ملی ساختمان جز اصول پیشگیرانه است. همچنین  بیمه کردن ساختمانها در برابر حوادثی از قبیل سیل، زلزله و آتش سوزی  از جمله اقداماتی است که باید به آن توجه ویژه شود.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها