به همت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز

پایگاه تصاویر و عکس های هوایی شهر شیراز تهیه شد

به همت کارشناسان و متخصصان اداره GIS سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز پایگاه تصاویر و عکس های هوایی این کلانشهر تهیه شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، با توجه به اهمیت جمع آوری اطلاعات و نقشه های شهری در دوره های مختلف زمانی، روند تغییرات در گسترش فضاهای شهری، مطالعات و برنامه ریزی های شهری، بررسی و احیاء باغات و  فضاهای سبز، بررسی ارتفاعات شهری ، دعاوی حقوقی و ... در شهرداری شیراز اداره GIS  سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز تهیه آرشیو مدون از کلیه تصاویر و عکس های هوایی کلانشهر شیراز را در دستور کار خود قرار داد.
در ابتدا کارشناسان و متخصصان اداره GIS عکس های مربوط به سال های 1335، 1368 و 1375 از شهر را جمع آوری و اسکن نموده و مورد بررسی هندسی قرار گرفت. یکی دیگر از اقدامات انجام شده در تهیه این آرشیو، بازبینی عکس های هوایی مربوط به سال 1379 و ارتوفتو از عکس ها به تفکیک مناطق شهرداری بود.
طی مکاتبات صورت گرفته با سازمان نقشه برداری کشور مقرر شده تا در آینده نزدیک تصاویر و عکس هایی که در شهرداری شیراز موجود نمی باشد تهیه و تکمیل شود و در پایگاه تصاویر قرارگیرد. هم اکنون تصاویر هوایی مربوط به سالهای  35 تا کنون به همراه تصاویر ماهواره ای کوییک برد وworldveiw3 شهر شیراز در سازمان فاوا موجود است.
 


۱۳۹۷/۱۱/۲۱
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز