برای نخستین بار در کشور

مسئولیت اداره دبیرخانه ‌کمیته فنی متناظر مدیریت پسماند به شهرداری شیراز واگذار شد

برای نخستین بار در کشور مسئولیت اداره دبیرخانه ‌کمیته فنی متناظر مدیریت پسماند با عنوانISIRI/TC۲۹۷ با حضور مدیر کل استاندارد فارس بر عهده سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز قرار گرفت.


رئیس سازمان مدیریت پسماند هدف از تأسیس کمیته های فنی متناظر را مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی از طریق سازمان استاندارد جهانی (ISO) اعلام کرد و گفت: با تشکیل کمیته فنی و جذب اعضای متخصص در عرصه تدوین استانداردهای بین المللی با حفظ منافع و مصالح ملی مشارکت می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس خوشبخت تصریح کرد: قبول این مسئولیت بدان معناست که از این پس، پیش نویس هر استاندارد بین المللی که در زمینه مدیریت پسماندها در جهان تهیه و تدوین می شود، به منظور اخذ نظرات علمی و انجام اصلاحات برای این سازمان ارسال می‌شود و سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز به عنوان یکی از همکاران تدوین استاندارد بین المللی انتخاب و نام سازمان در استانداردهای تدوین شده درج می شود.
وی ادامه داد: این مسئولیت همچنین امکان ارسال هرگونه نیازسنجی در زمینه پسماندها برای تهیه و تدوین استانداردها به سازمان استاندارد بین المللی را فراهم می کند.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به تأسیس دفتر استاندارد سازی در این سازمان پیرو امضای تفاهم نامه بین این سازمان و اداره کل استاندارد فارس خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه، نیازسنجی، احصاء، تهیه، تدوین، بازنگری و تجدید نظر بر استانداردهای ملی در حیطه محیط زیست و مدیریت پسماند در این سازمان انجام می گیرد. شایان ذکر است در پایان این نشست، احکام و تفاهم نامه مربوط به مسئولیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز توسط رهنما مدیر کل استاندارد فارس به این سازمان اعطا شد.
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۲۵۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها