شهردار شیراز:

آموزش های شهر فرزانگان پایه توسعه فرهنگ شهروندی است

شهردار شیراز عنوان کرد: آموزش های ارائه شده در طرح شهر فرزانگان پایه توسعه فرهنگ شهروندی و احیای ارزش های فراموش شده پیشین است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور در آئین پایانی بزرگترین طرح آموزش مهارت‌های اجتماعی و شهروندی شهر فرزانگان گفت: آموزش های شهروندی و فرهنگسازی در زمینه های مختلف همچون پسماند، ترافیک و ... منجر به کاهش هزینه اداره کلانشرها خواهد شد. از این رو شهرداری شیراز با اجرای طرح فرزانگان سعی در آموزش فرهنگ شهروندی به دانش آموزان و انتقال آن به نسل های بعد دارد.
شهردار شیراز با اشاره به لزوم ارتقای مهارت در زمینه تعاملات اجتماعی افزود: شهر انسان محور یکی از مهمترین رویکردهای شهرداری است و در چنین شهری توجه به آرامش و شخصیت اجتماعی شهروندان در اولویت قرار دارد از این رو ضروری است از سنین کودکی در خصوص نحوه تعامل اجتماعی مناسب آموزش هایی ارائه شود تا جامعه از رفتارهایی همچون خود محوری، خودستایی و فردگرایی دور بماند.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در  آئین پایانی بزرگترین طرح آموزش مهارت‌های اجتماعی و شهروندی با عنوان شهر فرزانگان و تجلیل و تقدیر از ۱۲۰۰ فرهنگی و آموزگار همکار در اجرای این طرح گفت: توجه به فرهنگ شهروندی و ارتقای آن مبنای کار مجموعه مدیریت شهری است.
دکتر گشتاسبی راد ضمن تشکر از معلمین طرح شهر فرزانگان اظهار کرد: باید آموزش فرهنگ شهروندی استمرار یابد تا در آینده شهری فرهنگ مدار، قانون‌مدار و قانونمند داشته باشیم. از این رو حوزه معاونت اجتماعی و مشارکتهای مردمی این سازمان در تلاش برای تهیه و تدوین مطالبی است که پایه توسعه فرهنگ شهروندی قرار گیرد.
همچنین در این آیین معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس گفت: طرح شهر فرزانگان طرحی جامع و با هدف تقویت مهارت های فردی و آموزش شهروندی برای تمام دانش آموزان و اولیای آنها در شیراز است.
علی‌عسگر جمشیدی با اشاره به اینکه کار پایدار و ماندگار انجام دهیم شعاری بود که در سال نخست اجرای طرح شهر فرزانگان مدنظر قرار گرفت تصریح کرد: در سال دوم اجرای طرح شهر فرزانگان برنامه گلستان خوانی به عنوان محور فعالیت قرار گرفت. در دوره دوم شهر فرزانگان بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز و نزدیک به ۲ هزار معلم به گلستان خوانی روی آوردند و حتی سعدی را فراتر از مرزهای فارس به معنای واقعی به جامعه معرفی کردند.
 


۱۳۹۷/۰۵/۱۷
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۳۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز