با هدف پیشگیری از بیماری ها و حوادث ناشی از کار صورت می گیرد

معاینات دوره ای پاکبانان و نیروهای مدیریت پسماند شهرداری شیراز


رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز با تاکید بر لزوم حفظ و ارتقا کارگران و کارکنان گفت: این سازمان در راستای اجرای ماده 90قانون تامین اجتماعی و 92 قانون کار و با هدف شناسایی زود هنگام موارد مشکوک به بیماری های شغلی، تعیین وضعیت بیماری های از پیش موجود و تعیین اثر عوامل شغلی بر آن، شرکت های طرف قرارداد خود را ملزم به  انجام معاینات دوره ای پرسنل خود بصورت سالانه نموده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، خوشبخت افزود: این معاینات سبب می شود استفاده از پاکبانان دارای سلامت جسمی و روحی تضمین و پیشگیری از بیماری های ناشی از کار بسهولت انجام پذیرد. همچنین اگر در معاینات مشخص شود که کارگری دارای شرایط ادامه فعالیت نمی باشد و احتمال آسیب دیدن جسمی و روحی شخص وجود دارد برای ازکارافتادگی و بازنشستگی به مراجع ذیصلاح معرفی گردد.
رییس سازمان مدیریت پسماند خاطر نشان ساخت: انجام معاینات دوره ای به صورت منظم از سال 1392 با هدف کمک به حفظ سلامت پاکبانانی که در معرض عوامل زیان آور خاص در محیط کار که می تواند عوارض جبران ناپذیری برای سلامت افراد داشته باشد آغاز شد.
وی با اشاره به اینکه پاکبانان فعالیت های ویژه ای را در شرایط متفاوت فصلی انجام می دهند که نیازمند درجه خاصی از سلامت و تناسب کارگر می باشد بیان کرد: این سازمان با تشکیل بزرگترین واحد امور ایمنی و بهداشت حرفه ای در سطح شهرداری کلانشهرهای کشور و با بهره گیری از تخصص و توان علمی کارشناسان HSE توانست نظارت دقیق و صحیحی بر اجرای این مهم انجام دهد و حوادث و  بیماری های ناشی از کار پاکبانان کاهش پیدا کند.
 


۱۳۹۷/۰۵/۱۷
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۴۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز