شهردار منطقه یک شیراز خبر داد؛

آغاز عملیات درختکاری گسترده و بهسازی فضای سبز در سطح منطقه یک

شهردار منطقه یک شیراز گفت: کاشت یک‌هزار و ۲۰۰ اصله درخت از قبیل زیتون تلخ و توت، ۵۰۰ اصله درختچه و یک‌هزار و۴۰۰ متر انواع گیاهان پوششی در بلوار شهید چمران توسط واحد فضای سبز این منطقه در راستای افزایش سرانه فضای سبز و ارتقای کیفیت محیط زیست انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، عبدالصالح رستم‌زاده با بیان اینکه در دنیای امروز مفهوم شهرها بدون فضای سبز مؤثر، قابل‌تصور نیست و تأمین نیازهای زیست‌محیطی شهرنشینان و ایجاد فضاهای فراغتی و بستر ارتباط و تعامل اجتماعی یکی از اولویت‌های مدیریت شهری است، اظهار کرد: باوجود محدودیت‌های موجود در حوزه آب، حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز منطقه با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در رئوس برنامه‌های واحد فضای سبز این منطقه قرار دارد.

او گفت: با توجه به سیاست‌های کاری شهرداری و شورای اسلامی شهر و در راستای افزایش سرانه فضای سبز و ارتقای کیفیت محیط‌زیست کاشت یک‌هزار و ۲۰۰ اصله درخت از قبیل زیتون‌تلخ و توت، ۵۰۰ اصله درختچه و یک‌هزار و۴۰۰  متر انواع گیاهان پوششی در بلوار شهید چمران توسط واحد فضای سبز منطقه انجام شد که این اقدام تأثیر بسیار مثبتی در پاکیزگی هوا در پی خواهد داشت.

شهردار منطقه یک شیراز با اشاره به اینکه فضای سبز به‌عنوان مجاری تنفسی شهرها محسوب می‌شوند و گسترش فضای سبز شهری روزبه‌روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، افزود: تا پایان سال جاری در تمامی بلوارها، بوستان‌ها و معابر عملیات کاشت درخت و بهسازی فضای سبز در سطح منطقه انجام خواهد شد.

رستم‌زاده در پایان از شهروندان درخواست کرد تا در حفظ و نگهداری درختان و فضای سبز شهری به شهرداری کمک کنند و امانتداران خوبی برای نسل آینده باشند.۱۴۰۱/۱۰/۲۸
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۲۳۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


پل های ارتباطی
نشانی : شیراز، خیابان شهید پیشرو، خیابان راهنمایی، ساختمان شهرداری، طبقه 7 غربی، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز
تلفن: 8 - 32229706 - 071
دورنما: 32229708 - 071
ایمیل: news@eshiraz.ir
لینک های مرتبط