مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل شیراز:

تاکسی اینترنتی در شیراز راه اندازی می شود

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز عنوان کرد: طرح راه اندازی تاکسی اینترنتی در شورای شهر شیراز تصویب شده و ظرف یک ماه آینده این سیستم در شیراز راه اندازی خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حمیدرضا ناصری افزود: هیچ نظارتی نیز بر سلامت راننده و سایر موارد مرتبط با شرکت های مسافربری اینترنتی نمی شود.  فعالیت شرکت های مسافربری اینترنتی،مشکلات رانندگان تاکسی را افزایش داده طوری که در یکسال گذشته دو هزار و 100 راننده تاکسی در شیراز از شغل خود استعفا داده اند و تاکسی های خود را نیز اسقاط کرده اند.
ناصری تعداد تاکسی های شیراز را 12 هزار دستگاه عنوان کرد و اظهار داشت:در یکسال گذشته نوسازی هزار و 100 دستگاه تاکسی در این شهر انجام شده است.
وی بیان کرد: حدود 90 درصد از تاکسی های شیراز گازسوز هستند که نیمی از هزینه معاینه فنی این خودروها را سازمان مدیریت حمل و نقل عمومی شیراز پرداخت می کند و همچنین تا پایان امسال نیز دو حلقه لاستیک رایگان به رانندگان تاکسی داده می شود.
ناصری با بیان اینکه در سه سال گذشته رانندگان جدید تاکسی در شیراز نتوانسته اند بیمه شوند گفت: اکنون دو هزار راننده تاکسی در شیراز بدون بیمه تامین اجتماعی کار می کنند که با رایزنی هایی که در سطح کلان انجام شده مقرر شده تا سه ماه آینده این مشکل حل شود.
رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز همچنین گفت: 500 اتوبوس از هزار دستگاه اتوبوس موجود در سیستم حمل و نقل عمومی شهر شیراز بیش از 10 سال عمر دارند باید از رده خارج شوند.  285 دستگاه اتوبوس جدید در سال 95 خریداری شده که صد دستگاه از این تعداد وارد شهر شیراز شده و مابقی نیز آماده و در انبارهای ایران خودرو قرار دارند که باید مبلغ 70 میلیارد تومان بدهی باقی مانده پرداخت شود تا این اتوبوس ها به ناوگان این شهر اضافه شوند.
وی اظهار داشت: اتوبوس های مسافربری درون شهری در شیراز به دلیل ترافیک در بسیاری از خیابان ها زمین گیر می شوند که ضرورت دارد خطوط بی آر تی در این کلانشهر راه اندازی شود که پیش بینی می شود امسال حداقل یک خط از این نوع در این شهر ایجاد شود.
ناصری با اشاره به اینکه یارانه اتوبوس های ناوگان عمومی حمل و نقل شیراز در سال گذشته 23 میلیارد تومان بوده ،اضافه کرد: امسال به هر دستگاه اتوبوس در شیراز 30 میلیون تومان یارانه تعلق می گیرد که مجموعا در سال جاری 30 میلیارد تومان در این زمینه هزینه خواهد شد.
وی استقبال مسافران از اتوبوس های درون شهری را با کاهش مواجه دانست و گفت: در گذشته بطور میانگین 800 مسافر روزانه از هر دستگاه اتوبوس استفاده می کردند که این میزان در حال حاضر به 600 نفر در روز تقلیل یافته است. با توجه به افتتاح خط یک مترو شیراز اصلاحاتی در خطوط اتوبوس رانی این شهر ایجاد و بعضی خطوط حذف و مسیرهای جدیدی نیز تعریف شده است.
وی در پاسخ به سوالی درباره نارضایتی شهروندان از تخلفات رانندگی بعضی خودروهای عمومی و ایستادن های بی مورد آنها خارج از ایستگاه و یا در وسط خیابان و ... گفت: دوره های آموزشی برای رانندگان اتوبوس و تاکسی در سال جاری برگزار شده که بعضا تا 30 ساعت برای هر نفر نیز بوده ولی شهروندان نیز با دیدن اینگونه تخلفات سریعا آن را به شماره تلفن 137 گزارش کنند تا با خاطیان برخورد شود.
ناصری افزود: برخورد با تخلفات رانندگی خودروهای حمل و نقل عمومی در اختیار پلیس است ولی برخی تخلفات از جمله توقف های طولانی در ایستگاه ها و نظایر آن، از طریق دوربین های نصب شده در سطح شهر رصد و با رانندگان خاطی برخورد می شود.
رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز از عمومیت یافتن تصور غلطی در میان رانندگان تاکسی که فاصله هر چهارراه را تا چهارراه بعدی را یک کورس تعریف می کنند سخن گفت و اظهار داشت: به دنبال تعریف یک سیستم الکترونیک و مکانیزه برای حل این مشکل با کمک پارک علم و فناوری فارس هستیم که اطلاعات بیشتر در این زمینه در آینده منعکس خواهد شد.
 


۱۳۹۷/۰۴/۱۹
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۲۶۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز