معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز:

طرح جامع هوشمندسازی شهر شیراز تدوین شده است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز عنوان کرد: در راستای هوشمند سازی دو بخش ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و ارتباطات، طرح جامعی تدوین شده و این طرح هم اکنون در مرحله بازنگری و تجدید نظر است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر زوربخش افزود: شیراز در آینده‌ای نزدیک در حوزه‌های شهرسازی، مدیریت پسماند، گردشگری و اطلاع رسانی به شهروندان، هوشمند سازی می‌شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون در حوزه ترافیک شهری ۴۵ درصد هوشمندسازی انجام شده است، خاطرنشان ساخت: نصب ۱۵۸ دوربین نظارتی و ۲۵ ورودی ثبت تخلف سرعت غیر مجاز در سطح شهر شیراز نمونه‌های این هوشمند سازی است.
معاون شهردار شیراز بیان کرد: توسعه سیستم‌های نظارت تصویری، نصب تردد شمار در ورودی شیراز از سمت دروازه قرآن و بلوار خلیج فارس، زمان بندی عبور از تقاطع‌ها با استفاده از چراغ‌های راهنمایی، نصب سیستم‌های ثبت تخلف، استفاده از کارت‌های هوشمند و کارت بلیت‌ها و مدیریت سامانه‌های حمل و نقل عمومی از مهمترین اقداماتی است که در زمینه هوشمند کردن وضعیت ترافیک شیراز در حال اجرا است.
زوربخش گفت: همه تجهیزات هوشمند در مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری شیراز ثبت و بخشی از این داده‌ها در اختیار پلیس راهور قرار می‌گیرد و بخشی هم برای تحلیل و تجزیه ترافیک استفاده می‌شود.
 


۱۳۹۷/۰۴/۲۱
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۸۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز