شهردار منطقه پنج :

طرح حریم شهر شیراز اجرا شود

شهردار منطقه پنج شهرداری شیراز خواستار ساماندهی و اجرای طرح حریم شهر شیراز شد و اظهار داشت: با هم افزایی، هماهنگی، تعامل و وحدت رویه می توان مشکل حریم شهر را حل کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس مسعود طهماسبی در جلسه ای با معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز عنوان کرد: در قوانین متعدد ارگان ها و سازمان های مختلف مسئول حفظ حریم شهر شناخته شده اند که این موضوع علاوه بر تداخل وظایف بین سازمان ها مشکلاتی به وجود آورده است .
وی با بیان اینکه ساخت و سازهای غیر قانونی و بی ضابطه ، تغییر کاربری و تفکیک اراضی کشاورزی ، استقرار واحدهای صنعتی پراکنده ، تنها بخشی از مشکلاتی است که در رابطه با حریم شهر وجود دارد، افزود: برای ساماندهی حریم شهر شیراز نیازمند عزمی جدی هستیم تا بتوانیم تهدیداتی نظیر رشدسرطانی روستاهای واقع درحریم، شکل گیری شهرک های کارگاهی و... با بافتی ارگانیک را به فرصتی برای توسعه شهر شیراز تبدیل کنیم .
مهندس طهماسبی عدم وجود الگوی مناسب توسعه شهری، فقدان جایگاه قانونی مشخص، ضعف مدیریت و برنامه ریزی و نبود مدیریت واحد و متولی مشخص را از عمده مشکلات اراضی حریم شهردانست و بیان داشت : مدیریت بهینه شهر تنها در قالب محدوده کالبدی و بدون توجه به پیرامونش تحقق نمی یابد و بدون وجود راهبردی خاص برای مدیریت و نظارت بر اراضی حریم شهر، مشکلات این مناطق هر روز بحرانی تر می شود.
شهردار منطقه پنج استفاده از ظرفیت های قانونی را یکی از راهکارهای حل مشکلات این منطقه دانست و عنوان کرد: باید بتوانیم از ابزار قانون جهت خدمت رسانی به شهروندان استفاده کنیم تا روند توسعه این منطقه بیش از پیش تسریع یابد.
 


۱۳۹۷/۰۴/۱۸
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۲۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز