رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز:

تابستانی غنی از برنامه های فرهنگی و تفریحی درانتظار شهروندان است

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: تابستان امسال برای شهروندان شیرازی به تابستانی پربار با برنامه های متنوع تبدیل می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی راد با اعلام ویژه برنامه های فراغتی این سازمان اظهار کرد: در تابستان مجموعه برنامه هایی متنوع در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، تفریحات سالم و گردشگری در انتظار شهروندان خواهد بود و تابستانی پُربار برای شهروندان فهیم شیرازی را می دهیم.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تاکید کرد: تمامی مراکز وابسته به این سازمان شامل فرهنگسراها، سراهای محله، مراکز صیانت از خانواده، دارالقرآن ها، باغ های خانواده و سالن های ورزشی هر یک به فراخور شرح وظائف و گروه مخاطبین خود برنامه هایی را اجرا خواهند کرد و اوقات خوشی را برای شهروندان در کنار خانواده هایشان رقم خواهند زد.  با عبور از برنامه های مناسبتی و با طراحی چند برنامه کلان ۹ ماهه که از تابستان آغاز و در اسفند ماه به اتمام می رسد، "جریان سازی اجتماعی" دنبال خواهد شد.
وی بیان کرد: در بسته برنامه فراغتی معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی، ذائقه ها، ظرفیت ها و نیازمندی های گروه ها و خرده فرهنگ های مختلف به رسمیت شناخته شده و برنامه هایی متمایز برای هر یک در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه تمامی این سلسله برنامه ها دارای دو مرحله رویداد محله ای و شهری و در یک مورد رویداد آسیایی هستند، عنوان کرد: در ابتدا نشاط و جنب و جوش را در محلات ایجاد و آن را به تمام شهر تسری خواهند داد.
گشتاسبی راد با اشاره به اینکه چهار گروه کودکان، نوجوانان، جوانان و بانوان در اولویت قرار دارند، تاکید کرد: از نظر محتوایی تمامی برنامه ها به شکل بینامتنی و با محوریت سه حوزه جامعه شناسی، مردم شناسی و هنر پیش بینی شده است. اولین اَبر رویداد نشاط اجتماعی با عنوان المپیاد جوانان شهر همزمان با ایام تابستان آغاز می شود و به مدت ۹ ماه ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه نخستین المپیاد آسیایی بازی های فکری اسفند ماه امسال اجرا خواهد شد، اظهار کرد: نخستین تورنمنت بین نسلی بازی های بومی و محلی بین سه نسل کودک، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ نیز در ایام تابستان آغاز می شود که به مدت ۹ ماه ادامه خواهد یافت.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز سلسله برنامه های "شبخند شیراز"، ویژه برنامه های شهربانو، ویژه برنامه اتوبوس سلامت اجتماعی، سلسله برنامه های پاتوق فرهنگی و کافه نقد، ویژه برنامه طرح توسعه و تسهیل گری اجتماعی محلی، استقرار و ارایه خدمات دایمی ویژه ۱۲ محله حاشیه نشین، سینما روباز محلات، ویژه برنامه های کارناوال احیای مردم شناختی محلات و خرده فرهنگ ها، اجرای ویژه برنامه های مناسبتی در ایام مختلف و در قالب کارناوال ها، پاتوق ها، تریبون آزاد، تورنمنت، تئاتر و نمایش، پخش و نقد فیلم، نشست و دروهمی، کارگاه، جشن، تور تفریحی پرورشی، بازدید، دیدار و گفتگو، خدمات سیار اجتماعی و ده ها قالب نوین دیگر که دارای مضامین بینامتنی هستند را از جمله این برنامه ها برشمرد.
گشتاسبی راد در خصوص برنامه های فراغتی حوزه فرهنگی، هنری و ورزشی این سازمان عنوان کرد: در ایام تابستان ۲۴ فرهنگسرا در حوزه های مختلف، برنامه های ویژه آموزشی را تدارک دیده و همه روزه به جز ایام تعطیل، از ساعت ۷ صبح تا ۱۹:۳۰ و در دوازده فرهنگسرا نیز از ساعت ۷ صبح تا ۲۱ پذیرای عموم شهروندان هستند. با این احتساب هر فرهنگسرا دوازده ساعت در روز و در مجموع ۲۸۸ ساعت در روز افتخار خدمت رسانی به شهروندان عزیز را خواهد داشت.   همچنین۱۵۰ رشته آموزشی در زمینه های هنری، ورزشی، مذهبی و علمی در فرهنگسراها دایر خواهد بود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز هم چنین مژده فعالیت ۱۹ خانه شهروند کوچولو و آغاز به کار طرح سینما در ۱۴ فرهنگسرا را داد و ابراز امیدواری کرد که با این برنامه ها، بتوان تابستانی دل انگیز را برای شهروندان رقم زد.  
گشتاسبی راد به فعالیت ۲۳ سالن ورزشی در رشته های مختلف تربیت بدنی و ۱۷ سالن اجتماعات جهت اجرای ویژه برنامه های فرهنگی و هنری اشاره کرد و افزود: برآنیم با بهره گیری از فرصت و ظرفیت ۵ نگارخانه سازمان، پذیرای برپایی نمایشگاه های فرهنگی، هنری هنرمندان عزیز شهرمان در ایام تابستان باشیم.
وی با اشاره به ظرفیت های خوب کتابخوانی سازمان و برخورداری از ۱۵ کتابخانه با بیش از ۱۱۳ هزار و ۳۳۰ جلد کتاب، بیان کرد: تلاش خواهیم کرد در حوزه کتابخوانی در این ایام برنامه هایی ارزشمند و قابل توجه عملیاتی شود.


۱۳۹۷/۰۴/۱۹
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۸۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز