رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز:

آبیاری باغات قصردشت با بهره برداری از تصفیه خانه لوکال انجام‌ می‌شود

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نخستین تصفیه خانه لوکال در قصردشت به زودی کلنگ زنی می‌شود که با بهره برداری از این تصفیه خانه، ۲۰۰هکتار از باغات قصردشت آبیاری می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر«علی ناصری» در نشست فرهنگ‌سازی در خصوص مصرف بهینه منابع آب در دانشکده کشاورزی گفت: ۹۲در صد آب مصرفی  صرف کشاورزی،  ۶ درصد برای  شرب و ۲ درصد در بخش صنعت استفاده  می‌شود که این آمار با  میانگین جهانی متفاوت است.  بحران آب یک چالش زیست محیطی است که کشور و شهر شیراز را در برگرفته است.
دکتر ناصری گفت: ۱۰۴حلقه چاه تحت نظارت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری، ۱۵ حلقه چاه تحت نظارت ستاد آبادگری باغات و ۱۲ رشته قنات که ۶رشته آن در مدار است.  به دلیل وضعیت نامناسب سیستم فاضلاب شهری الودگی از غرب شیراز به شرق شهر کشیده شده است. 
وی با اشاره به ظرفیت فاضلاب شهری ۴۲۰هزار نفری در تصفیه خانه شماره یک شیراز گفت:  تصفیه خانه شماره ۲در نیمه دوم امسال افتتاح می‌شود که فاضلاب شهری ۶۲۰ هزار نفر  را در بر می‌گیرد.
ناصری گفت: ۱۲۰۰کیلومتر از شهر شیراز و صدرا باقیمانده که به سیستم فاضلاب شهر ی بپیوندد که با تامین اعتبار و اجرای سالیانه ۳۰۰کیلومتر، تصفیه خانه شماره ۳شیراز  تا سه سال اینده به بهره برداری می رسد و سیستم فاضلاب شهری تکمیل می‌شود.
ایجاد ایستگاه‌های اتش‌نشانی و تصفیه خانه‌های لوکال(محلی) در  کنار برج ها و ساختمانها توسط سازندگان ساختمان و جمع‌آوری آب هدر رفته از مجتمع و آبیاری فضای سبز پیشنهاد دکتر ناصری در این نشست بود.
 


۱۳۹۷/۰۴/۱۷
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۹۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز