شهردار شیراز:

مسیر فرایندهای مالی شهرداری اصلاح می شود

شهردار شیراز در نشست با سرپرست و معاونین بانک شهر اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه که بندهای آن روند تأمین اعتبارات مورد نیاز پروژه های عمرانی را تبیین می کند، روند تکمیل پروژه های نیمه تمام شیراز سرعت بیشتری می گیرد.

شهردار شیراز و سرپرست بانک شهر برای تکمیل پروژه های عمرانی ناتمام، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. شهردار شیراز در نشست با سرپرست و معاونین بانک شهر اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه که بندهای آن روند تأمین اعتبارات مورد نیاز پروژه های عمرانی را تبیین می کند، روند تکمیل پروژه های نیمه تمام شیراز سرعت بیشتری می گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور گفت: با تعامل شهرداری و بانک شهر، زمینه تأمین اعتبار برای اتمام 9 پروژه عمرانی تا پایان سال 97 فراهم می شود و شاهد بازگشت سرمایه پس از تکمیل پروژه ها خواهیم بود. وی با اشاره به تلاش مجموعه شهرداری برای ایجاد منابع درآمدی و تأمین اعتبارات لازم برای عبور دادن پروژه های عمرانی از شرایط نابسامان اقتصادی، گفت: تغییر مسیر فرایندهای مالی شهرداری با هدف حذف زمینه های فساد مالی و اداری آغاز شده است.
مهندس اسکندرپور با بیان این مطلب که کلانشهر شیراز بسترهای مناسبی برای سرمایه گذاری دارد، گفت: باور دارم اگر برخی از پروژه های شهری شیراز را با نگاه سرمایه گذاری ببینیم، علاوه بر ایجاد درآمد، قطعاً در بلندمدت شاهد بازگشت سرمایه نیز خواهیم بود.
شهردار شیراز با اشاره به توافق شهرداری شیراز و بانک شهر برای همکاری های عمرانی و اقتصادی اظهار داشت: طبق این توافق، شرکت های وابسته به بانک شهر در پروژه های عمرانی و زیرساختی شهرداری شیراز مشارکت و سرمایه گذاری می کنند؛ در این راستا طرح های جدید اقتصادی در شیراز از جمله ساخت تراموا و خط سه قطار شهری با مشارکت بانک شهر و بخش خصوصی اجرا می شود. وی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر بازپرداخت وام های اخذ شده پیشین و سود مازاد آنها یکی از مسایل مالیِ پیش روی مدیریت شهریست که اتعقاد تفاهم نامه جدید همکاری، از اخذ  دوباره وام های کلان برای تکمیل پروژه های عمرانی، جلوگیری می کند. شهردار شیراز، هوشمندسازی ترافیک و راه اندازی تراموا را دو موضوع مورد تأکید شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی برشمرد و گفت: با همکاری بخش خصوصی شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه خواهیم بود.
بر اساس این گزارش، سرپرست بانک شهر نیز در این نشست گفت: بانک شهر آمادگی هرگونه همکاری را با شهرداری شیراز در زمینه های مختلف از جمله بازپرداخت تسهیلات اوراق مشارکت، اعطای تسهیلات به پیمانکاران و... دارد. احمد درخشنده با اشاره به ظرفیت های متعدد شیراز برای سرمایه گذاری و اجرای پروژه های اقتصادی، اظهار داشت: بانک شهر از بسته های پیشنهادی شهرداری شیراز برای اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی استقبال می کند. 


۱۳۹۷/۰۴/۱۶
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۳۰۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز