شهردار شیراز در صحن شورای شهر تاکید کرد

شهرداری الکترونیک، راهکار حذف دلال ها از روند ارائه خدمات

شهردار شیراز در صحن شورای اسلامی شهر، گفت: راهکار حذف دلالان در روند خدمات شهرداری، استقرار شهرداری الکترونیک است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای شهر شیراز و در جمع خبرنگاران راهکار حذف دلالان در روند خدمات شهرداری را استقرار شهرداری الکترونیک دانست و با بیان اینکه وقتی ارباب رجوع هنگام مراجعه به شهرداری پاسخ خود را به موقع دریافت نکند به طور غیرمستقیم به سمت دلالان سوق داده می شود، تاکید کرد: نظام پاسخگویی در صدور پروانه ساختمانی، تغییر کاربری و سایر خدمات باید برای شهروندان شفاف و قابل دسترس باشد. مردم باید بتوانند بسیار شفاف خدمات را از شهرداری دریافت کنند و شهرداری نیز مطلع باشد چه خدمتی را به چه کسی ارائه می کند.
شهردار شیراز همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر 85 درصد از مراجعات مردم به شهرداری برای دریافت پاسخ استعلام در 4 گروه مختلف است، عنوان کرد: درحال حاضر یک بخش از این استعلام ها توسط دریافت پاسخ استعلام به این دفاتر سپرده خواهد شد. این برون سپاری به معنای کاهش 85 درصدی مراجعات به شهرداری است.
مهندس اسکندرپور با تاکید بر اینکه در زمینه دریافت پروانه ساختمانی و صدور پایان کار نیز باید شهرداری الکترونیک به طور کامل استقرار یابد، افزود: برای تحقق این امر ابتدا باید تمام املاک شهری ممیزی شود که این اتفاق در 20 سال گذشته به دلایل مختلف انجام نشده است.
شهردار شیراز با بیان اینکه پروژ انجام ممیزی همه املاک شهر به عنوان یک پروژه مشخص در دستور کار شهرداری قرار دارد، افزود: این پروژه طی یک تا دو سال آینده به سرانجام برسد. ممیزی املاک شهر نه تنها درآمد قابل ملاحظه ای برای شهرداری در پی خواهد داشتفبلکه از طریق شهرداری الکترونیک، هر یک از شهروندان حتی در منزل نیز می توانند به موقعیت ملک خود و مشخصات آن در طرح تفصیلی شیراز دسترسی داشته باشد و نحوه صدور پروانه ساختمانی را دنبال کند که این امر سبب از بین رفتن نقش دلالان خواهد شد. با دستیابی به این هدف درآمد پایدار شهرداری افزایش و شهرداری الکترونیک نیز به صورت کامل در شیراز تحقق پیدا خواهد کرد.
وی درخصوص صدور مجوز تغییر کاربری باغ ها نیز گفت: به دلیل اینکه روند تغییر کاربری باغ ها یک روند چند وجهی است، ابتدا مسیری در شهرداری بعد از کمیته فنی و پس از آن کمیسیون ماده 5 را طی می کند.، در این طولانی شدن مسیر ممکن است افرادی پیشنهاداتی به مالکین بدهند اما تلاش می کنیم با دقت بیشتر رصد، کنترل و نظارت شود.
شهردار شیراز در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص تغییر کاربری باغ فدک که موضوع سؤال یکی از اعضای شورای شهر نیز بود، به سوابق این ملک در گذشته اشاره کرد و گفت: این زمین با کاربری خدماتی در اختیار شهرداری بوده و پیش از این نیز به عنوان رستوران و باشگاه شهرداری مورد استفاده قرار گرفته است که چند سال پیش بر اساس پروانه ای که شهرداری برای آن در نظر گرفته با طی روند قانونی در مزایده ای به سرمایه گذار واگذار شد.
وی تاکید کرد: تمامی مسیرهای قانونی برای دریافت مجوز کمیسیون ماده پنج و شورای عالی معماری و شهرسازی برای ساخت این هتل طی و مجوزهای لازم نیز اخذ شده است؛ همه این مراحل در دوران مدیریتی قبلی شهرداری شیراز بوده و چون مسیرها کاملا قانونی است من نیز اکنون از آن دفاع می کنم.
بر اساس این گزارش، با ارائه مدارک و مستندات مربوط به تغییر کاربری باغات از سوی شهردار شیراز، اعضای شورای شهر مستندات را قانع کننده دانسته و روند تغییر کاربری هایی که تا کنون (در گروه پنج باغات) انجام شده است را قانونی و بر اساس رأی مراجع ذی صلاح اعلام کردند.
 


۱۳۹۷/۰۴/۱۱
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۳۴۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز