شهردار منطقه ۱۰ شهرداری شیراز:

ورودی محور شمال غرب شیراز سامان می یابد

یکی از مشکلاتی که سالهاست در محور ورودی شمال غرب شیراز وجود دارد، حضور تعداد زیادی از مشاغل مزاحم به ویژه مصالح فروشی و سنگ فروشی هاست که با ورودی شهر فرهنگ و ادب همخوانی ندارد، آن هم جایی که با افتتاح آزاده راه شیراز-اصفهان در ابتدای سال آینده به ورودی اصلی شهر شیراز تبدیل خواهد شد، این در حالی است که اگر فکری به حال این محور نشود، سال آینده ورودی اصلی شهر با مشکلات زیادی در حوزه حمل و نقل مواجه می شود و آزادراه شیراز- اصفهان به یک گره بزرگ در این بخش شهر تبدیل می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدفاضل صارمی زاده در گفت و گو با روزنامه خبر جنوب از ساماندهی محور شمال غرب شیراز خبر داد و گفت: با توجه به قرارگرفتن ورودی آزادراه در این منطقه تاکنون جلسات زیادی برای ایجاد مسیرهای دسترسی برگزار و چند گزینه در این زمینه مطرح شده است که یکی ایجاد بزرگراهی به طول 20 کیلومتر از دو راهیی قلات و اتصال آن به بزرگراه حسینی الهاشمی و در ادامه کمربندی شیراز است.
شهردار منطقه 10 شیراز افزود : این بزرگراه از پشت شهرک های شمال غرب شیراز عبور کرده و به بزرگراه حسینی الهاشمی ختم می شود که ساخت  8 کیلومتر آن توسط شهرداری و مابقی توسط راه شهرسازی انجام می شود. در حال حاضر نیز مراحل کارشناسی برای محل اتصال آن به بزرگراه حسسینی الهاشمی در دست انجام است.
وی اظهار داشت : اما گزینه دوم برای تسهیل در عبور و مرور شمال غرب شیراز، ایجاد یک بزرگراه دیگر در شمال محور شیراز – سپیدان و اتصال آن به محور بزرگراه محلاتی وکمربندی جوادیه است که این پروژه به دلیل هزینه تملک بالایی که دارد فعلاً اجرایی نیست. صارمی زاده گفت : اما سومین گزینه،  ساماندهی و تعویض محور شیراز –سپیدان به ویژه در دو بخش گویم و دوکوهک است که راه و شهرسازی تاکنون بخشی از آن را انجام داده و برای آزادسازی املاک مسیر 70 میلیارد تومان بودجه نیاز است که طی چند سال باید انجام شود البته پیش از این هم شهرداری بخشی از املاک مورد مسیر تعریض جاده شیراز – سپیدان در مناطق دوکوهک و گویم را به صورت جداگانه تملک کرده اما هنوز هم بخش زیادی از تملک ها باقی مانده است. وی اضافه کرد : یکی دیگر از اقداما ما در بحث زیباسازی این محور، ایجاد المان ورودی شمال غرب شیراز است که با سازمان زیباسازی شهری برای اجرای این پروژه را در دستور کار قرار دادیم.
شهردار منطقه 10 شیراز دوباره وجود برخی مشاغل مزاحم به ویژه سنگ فروشی ها و مصالح فروشی ها در اطراف این محور و ابتدای شهر صدرا و شهرک گلستان، گفت : در این رابطه معاونت اجرایی و خدمات شهری و سازمان ساماندهی مشاغل به دنبال ایجاد یک سایت ویژه این گونه مشاغل است و تا یک سال آینده تمامی سنگ فروشی ها و مصالح فروشی ها از اطراف جاده شیراز – سپیدان، ابتدای شهر صدرا و اطراف بلوار دکتر حسابی خارج خواهند شد و این مسیر باز می شود.
وی همچنین درباره ادامه روند ساخت بوستان 580 هکتاری دراک نیز گفت : یکی از اشکالات در این باره آن است که این بوستان قبل از اتمام کارهای زیربنایی، گشایش یافت و این باعث بروز برخی مشکلات شد البته در حال حاضر هنوز این بوستان تحویل این منطقه شهرداری نشده و تحت نظر مدیریت، هم اکنون فعالیت های عمرانی بوستان با مدیریت جدید به سرعت درحال انجام است و قرار شده برای اجرای فاز دوم، فراخوان ملی و حتی بین المللی برگزار شود.
صارمی زاده افزود : تکمیل بدنه سازی و زیباسازی بزرگ ترین زیرگذر شیراز در ابتدای شهرک گلستان، ساخت چپگرد صدرا- بلوار دکتر حسابی و چیگرد شهرک آرین به محلاتی از جمله پروژه های بزرگی است که در سطح منطقه در حال انجام است.
وی گفت  : یکی دیگر از پروژه های ما، ساماندهی اطراف بلوار دکتر حسابی است که در حال حاضر در سمت جنوب این محور، 5 فاز بوستان حاشیه ای انتظار اجرا شده و ششمین فاز آن نیز تا پل جهاد امسال به بهره برداری می رسد و فازهای بعدی آن در سال های آینده اجرا می شود.
شهردار منطقه 10 شیراز ادامه داد : طبق طرح اعلام شده در دو سمت محور دکتر حسابی باید 100 متر تعریض انجام شود و درحال حاضر طرح ساماندهی جنوب این محور نیز در دستور کار قرار گرفته و در حال طراحی این محل هستیم. با اجرای این پروژه، بخش شمالی این محور نیز سامان می یابد.
 


۱۳۹۷/۰۳/۳۱
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۶۲۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز