عضو شورای شهر شیراز عنوان کرد

دفن روزانه ۴۰۰ تن زباله در سایت برمشور شیراز

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با بیان اینکه میزان زباله تفکیک شده در کارخانه پردازش برمشور ۷۰۰ تن در روز است، میزان پسماندهای دفن شده در روز در این سایت را ۴۰۰ تن و هزینه جمع‌آوری زباله در این سایت در طول یکسال را نیز ۳۴۲ میلیارد ریال اعلام کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، علی ناصری در یک کنفرانس خبری به میزان پسماندهای ورودی به سایت دفن زباله برمشور اشاره و خاطرنشان کرد: روزانه هزار و صد تن زباله وارد این سایت می‌شود که 944 تن آن زباله خانگی و 7 تن پسماند عفونی و بیمارستانی است. 19 درصد از زباله‌های ورودی به سایت دفن زباله برمشور، زباله‌های لاستیکی و پلاستیکی است.
ناصری با بیان اینکه هم‌اینک 114 حلقه چاه در شیراز تحت نظارت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز و 15 حلقه در اختیار ستاد باغات قرار دارد، گفت: 12رشته قنات نیز تحت مدیریت شهرداری است که امروز تنها شش مورد آن فعال است. همچنین سرانه فضای سبز شیراز نزدیک به هفت مترمربع به ازای هر فرد است که با احتساب ارتفاعات پیرامونی تقریبا 66/21 مترمربع می‌رسد.
این عضو شورای شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رتبه بالای شیراز در میانگین ورودی مهاجرین به این کلانشهر، خاطرنشان کرد: میانگین ورودی مهاجرین و حاشیه‌نشینان به کلانشهرهای ایران 2.5 درصد اعلام شده، در حالی که در کلانشهر شیراز این آمار به بالاتر از 4 درصد و اطراف آن بیش از این میزان می‌رسد. هم‌اینک نزدیک به 250 هزار حاشیه‌نشین در شیراز و اطراف آن ساکن هستند. عدم بهینه مصرف آب در بخش کشاورزی و خشکسالی دو عامل مهم در مهاجرت روستاییان به کلانشهر شیراز است.
 


۱۳۹۷/۰۳/۲۴
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۵۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

بارگذاری و بروزرسانی محتوا : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز